Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoły strajkują, ale nie wszystkie


Dziś rano w szkołach i placówkach oświatowych na terenie powiatu rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W pięciu szkołach, które wcześniej w referendum opowiedziały się za akcją protestacyjną jednak do strajku nie doszło.


– W referendum za strajkiem opowiedziały się wszystkie mławskie szkoły z wyjątkiem ZS nr 1. Pomimo strajku zajęcia odbywają się również w Zespole Szkół nr2 w Mławie. Do strajku nie przystąpiły wszystkie szkoły z gminy Dzierzgowo, a także Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna) oraz Szkoła Podstawowa w Zawadach (gm. Lipowiec Kościelny) – informuje Wiesława Falkiewicz prezes powiatowego oddziału ZNP.

Według danych, którymi dysponują związkowcy dziś  dzieci i młodzież praktycznie się w szkołach nie pojawiła. Tymi, którzy przyszli na zajęcia opiekuje się dyrekcja lub nauczyciele, którzy nie strajkują.  Nauczyciele uczestniczący w akcji strajkowej stawili się w szkole, ale nie podjęli pracy. – Strajk będzie trwał do odwołania – dodaje Wiesława Falkiewicz.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
2 lata temu

A benzyna ponad 5 zł!!!!Dla wszystkich pieniądze są, tylko nie da pracujących,niezależnie od tego czy 18 godzin to mało, czy dużo…

every
every
2 lata temu

Brawo dla tych co się nie ugięli.
Widocznie nauczyciele to słaby elektorat, nie popierający w ogóle PIS, albo bardzo słabo. Lepszy elektorat to krowy i trzoda chlewna.
PIS kupił patologię, rencistów i emerytów, kupił rolników, a nauczycieli nie musi.
Nie mówię, że wszystkich z wymienionych grup kupił, niektórzy ludzie są niesprzedajni i tak już pozostanie.
Ktoś mi powiedział, że jeśli nie popieram PIS, to nie powinnam korzystać z ich dobrodziejstw, ale czy ktoś widział grabie, które grabią od siebie?
Raz baranów poparłam i widzę jak się na tym przejechałam.
„Polska w ruinie” to przy ich rządach za chwilę będzie. To jest bolszewizm, tyle że tym razem na czele z krzyżem (klerem).

Milka
Milka
2 lata temu
Reply to  every

Hmmmmmm, a gdzie ten elektorat był w poprzednich latach? Ja podziwiam nauczycieli, którzy się nie ugięli, i nie zostawili dzieci, zwalając wszystko na rodziców i opiekunów. Nauczyciel to specyficzny zawód, nie tylko na odwal swoje i wio do domu. Chętnych o wiele więcej niż jest etatów. Ciekawe dlaczego?W Mławie i okolicy dostać się do szkoły bez pleców graniczy z cudem. Mam w rodzinie nauczycieli, i nie widać u żadnego z nich żeby biedę klepał, nawet wręcz przeciwnie, powodzi się im lepiej niż tym, którzy pracują w sektorze prywatnym, a nie w budżetówce.
I dziś od rana widzę, że panie nauczycielki ze szkoły moich dzieci – strajkują, a jakże – ()Wieczfnia – mają o wiele więcej czasu na fejsa i udostępnianie rożnych bzdur od ZNP.
W dniu dzisiejszym straciłam szacunek do nich, nawet do tych, których uważałam za nauczycieli z powołania, a nie obowiązku.

XZY
XZY
2 lata temu
Reply to  Milka

Brawo Milka widać, że masz czas na fejsa, a nie czas aby zająć się własnymi dziećmi. Ganisz wszystkich. Pewnie ochoczo pobierasz datki 500+, krowa+, świnia+ i to Ci nie przeszkadza.

every
every
2 lata temu
Reply to  XZY

Też to samo pomyślałam, jak przeczytałem wpis Milki. Najciemniej pod latarnią. Wszystkich widzi, tylko nie siebie.

every
every
2 lata temu
Reply to  XZY

Też to samo pomyślałam, jak przeczytałem wpis Milki. Najciemniej pod latarnią. Wszystkich widzi, tylko nie siebie.

Kiedy portal codziennika zacznie działać poprawnie?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x