Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoły strajkują, ale nie wszystkie


Dziś rano w szkołach i placówkach oświatowych na terenie powiatu rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W pięciu szkołach, które wcześniej w referendum opowiedziały się za akcją protestacyjną jednak do strajku nie doszło.

– W referendum za strajkiem opowiedziały się wszystkie mławskie szkoły z wyjątkiem ZS nr 1. Pomimo strajku zajęcia odbywają się również w Zespole Szkół nr2 w Mławie. Do strajku nie przystąpiły wszystkie szkoły z gminy Dzierzgowo, a także Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna) oraz Szkoła Podstawowa w Zawadach (gm. Lipowiec Kościelny) – informuje Wiesława Falkiewicz prezes powiatowego oddziału ZNP.

Według danych, którymi dysponują związkowcy dziś  dzieci i młodzież praktycznie się w szkołach nie pojawiła. Tymi, którzy przyszli na zajęcia opiekuje się dyrekcja lub nauczyciele, którzy nie strajkują.  Nauczyciele uczestniczący w akcji strajkowej stawili się w szkole, ale nie podjęli pracy. – Strajk będzie trwał do odwołania – dodaje Wiesława Falkiewicz.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
kot
Gość
kot

A benzyna ponad 5 zł!!!!Dla wszystkich pieniądze są, tylko nie da pracujących,niezależnie od tego czy 18 godzin to mało, czy dużo…

every
Gość
every

Brawo dla tych co się nie ugięli. Widocznie nauczyciele to słaby elektorat, nie popierający w ogóle PIS, albo bardzo słabo. Lepszy elektorat to krowy i trzoda chlewna. PIS kupił patologię, rencistów i emerytów, kupił rolników, a nauczycieli nie musi. Nie mówię, że wszystkich z wymienionych grup kupił, niektórzy ludzie są niesprzedajni i tak już pozostanie. Ktoś mi powiedział, że jeśli nie popieram PIS, to nie powinnam korzystać z ich dobrodziejstw, ale czy ktoś widział grabie, które grabią od siebie? Raz baranów poparłam i widzę jak się na tym przejechałam. „Polska w ruinie” to przy ich rządach za chwilę będzie. To… Czytaj więcej »

Milka
Gość
Milka

Hmmmmmm, a gdzie ten elektorat był w poprzednich latach? Ja podziwiam nauczycieli, którzy się nie ugięli, i nie zostawili dzieci, zwalając wszystko na rodziców i opiekunów. Nauczyciel to specyficzny zawód, nie tylko na odwal swoje i wio do domu. Chętnych o wiele więcej niż jest etatów. Ciekawe dlaczego?W Mławie i okolicy dostać się do szkoły bez pleców graniczy z cudem. Mam w rodzinie nauczycieli, i nie widać u żadnego z nich żeby biedę klepał, nawet wręcz przeciwnie, powodzi się im lepiej niż tym, którzy pracują w sektorze prywatnym, a nie w budżetówce. I dziś od rana widzę, że panie nauczycielki… Czytaj więcej »

XZY
Gość
XZY

Brawo Milka widać, że masz czas na fejsa, a nie czas aby zająć się własnymi dziećmi. Ganisz wszystkich. Pewnie ochoczo pobierasz datki 500+, krowa+, świnia+ i to Ci nie przeszkadza.

every
Gość
every

Też to samo pomyślałam, jak przeczytałem wpis Milki. Najciemniej pod latarnią. Wszystkich widzi, tylko nie siebie.

every
Gość
every

Też to samo pomyślałam, jak przeczytałem wpis Milki. Najciemniej pod latarnią. Wszystkich widzi, tylko nie siebie.

Kiedy portal codziennika zacznie działać poprawnie?