Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto uwzględnia postulaty mieszkańców. Będzie nowa droga przez Seracz


Jest już rozpisany przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej drogi, która połączy ulice Grzebskiego i Smolarnię. Droga ma przejąć zwiększony ruch pojazdów z ulicy Smolarnia po zakończeniu trwającej tam już budowy kolejnych bloków. A wszystko zaczęło się od protestu 11 mieszkańców.


W końcu ubiegłego roku do burmistrza Mławy, a także do innych instytucji i urzędów wpłynęło pismo podpisane przez 11 mieszkańców ulicy Smolarnia. Wyrażali w nim opinię, że zanim zostały pobudowane na tej ulicy kolejne bloki, inwestor powinien dogadać się z miastem i najpierw powinna powstać inne droga dojazdowa, np. w kierunku ulicy Grzebskiego przez Seracz. Te obawy dotyczyły trudności komunikacyjnych, jakie na pewno zrodzi zwiększony ruch samochodów na jedynym wyjeździe z tej ulicy – skrzyżowaniu ulic Smolarnia i Warszawskiej. Budowa dwóch pierwszych bloków jest już zaawansowana, w planach jest budowa następnych, ale teraz pojawia się pierwszy zwiastun tego, że drugi wyjazd z ulicy Smolarnia jednak powstanie.

Do 12 kwietnia do urzędu miasta mają spłynąć oferty na wykonanie dokumentacji projektowej dla realizacji zadania inwestycyjnego wykonanie dokumentacji projektowych budowy budowli umożliwiającej przeprawę przez ciek wodny  „Seracz”  wraz  z  przebudową  odcinka  drogi  miedzy  ulicą  Grzebskiego  i  ulicą  Smolarnia  w  ramach  zadania pn. „Budowa drogi łączącej ul. Smolarnia z ul. Grzebskiego w Mławie”.

Wśród zadań projektanta najważniejsze to: zaprojektowanie odcinka drogi wraz z chodnikami z kostki betonowej i oświetleniem, zaprojektowanie budowli umożliwiającej przeprawę przez ciek wodny „Seracz” oraz skosztorysowanie całego zadania. Wykonawca  jest zobowiązany przyjąć takie rozwiązania projektowe, które powinny minimalizować ilość i zakres kolizji z istniejącymi elementami infrastruktury technicznej. Dokumentacja ma powstać do końca sierpnia br.

Co prawda od dokumentacji do budowy drogi jest jeszcze daleko, tym niemniej pierwszy krok został już wykonany.

JK

zobacz także:

Najpierw bloki potem droga, czy odwrotnie?  Mieszkańcy protestują

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
2 lata temu

11stu mieszkańców, śmieszne, to wymysł UM, a nie pochwalili się że oddali miejską ziemię inwestorowi, zlikwidowali bez żadnego ogłoszenia kilkanaście miejsc parkingowych, tych miejsc nigdy już nie będzie bo taki jest projekt nowej inwestycji, taki to nasz UM, brak słów, język polski jest za ubogi. Oligarchia i tyle

AntyKo
AntyKo
2 lata temu

Problemem jest ruch do Działdowa z kierunków Przasnysza i Ciechanowa nękający mieszkańców. Sprawę rozwiązałoby przekierowanie ruchu pod las na Marszałkowską, i dalej do Działdowa. Odciążyło by to Warszawską i całe miasto! Wszyscy mieszkańcy by odetchnęli i Smolarnia by się nie korkowała. Ale przy Marszałkowskiej są grunty pryncypałów pana Kowalewskiego, więc to nie przejdzie. Lepiej wydać miliony z kasy miasta, w końcu to nie ich pieniądze.

mławianka
mławianka
2 lata temu

No tak, postulaty 11 osób trzeba spełnić, natomiast postulat ponad 1000 osób można olać.
Trzeba było nie kupować mieszkać w tych blokach jak nie odpowiadał dojazd i wyjazd.
To taki sarkazm, bo krew zalewa…
Inwestor planując postawienie bloków winien zadbać również o odpowiednią drogę dojazdową, a burmistrz wydając pozwolenie na postawienie bloków powinien również sprawdzić czy jest zapewniony odpowiedni dojazd. Kto powinien budować drogę do owych bloków nie wiem, to nie moja działka, ale jest tyle ulic nie mających porządnych dróg dojazdowych od kilkudziesięciu lat i ludzie przy nich mieszkający jakoś z zaciśniętymi zębami to znoszą, a tu, proszę wielkie halo… i droga w trymiga powstanie. Kto ze znamienitych ma tam mieszkania?
Aż ciśnie się na usta powiedzenie:
Widziały gały co i gdzie kupowały.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x