Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PGE ostrzega! Uwaga na fałszywe rachunki za prąd


PGE Obrót ostrzega swoich klientów przed kolejną próbą oszustwa i wystawianiem fałszywych rachunków za prąd. Firma Polska Gospodarka Energetyczna wykorzystuje logo PGE  i wysyła wezwania  do uregulowania rzekomo zaległych opłat.


– Prosimy naszych klientów o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze zależy zadzwonić na naszą infolinię pod numer (+48) 422 222 222 – przestrzega PGE.

Operator już po raz kolejny podejmuje działania mające na celu budowanie świadomości klientów oraz zwalczające nieuczciwe praktyki na rynku sprzedaży prądu i gazu.

Jak nie dać się oszukać przy zmianie umowy na dostawę energii?

Nie daj się oszukać:

  • Zapytaj jaką firmę reprezentuje handlowiec i sprawdź jego tożsamość,
  • Sprawdź, co zostało Ci zaproponowane w pakiecie poza energią elektryczną,
  • Dokładnie skontroluj wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty oraz wszelkie dodatkowe koszty,
  • Uważnie i na spokojnie przeczytaj umowę przed jej podpisaniem,
  • Sprawdź jakie są warunki rozwiązania umowy,
  • Zadzwoń na PGE Contact Center 422 222 222.

Pamiętaj, że w przypadku podpisaniu umowy poza Biurem Obsługi Klienta (np. w domu), zawsze przysługuje prawo do odstąpienia umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Każdy kto poczuje się pokrzywdzony przez nieuczciwego sprzedawcę może powiadomić o tym Rzecznika Praw Konsumenta albo odpowiednią Delegaturę Rzecznika Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Więcej informacji na www.uokik.gov.pl/delegatury_uokik.php

UWAGA!

UWAGA ‼️‼️ Docierają do nas sygnały, że nasi klienci otrzymują fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę „Polska Gospodarka Energetyczna”, która podszywa się pod ➡️➡️ PGE Polska Grupa Energetyczna ⬅️⬅️. Fałszywe dokumenty wzywają do uregulowania zaległych należności. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji. Pamiętaj! W razie wątpliwości zawsze możesz do nas zadzwonić! ➡️ Infolinia PGE: (+48) 422 222 222.

Publiée par GK PGE sur Jeudi 4 avril 2019

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x