Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kto zapewni opiekę nad mławskimi dziećmi podczas strajku?


fot. ilustracyjne


Cały czas ważą się losy nauczycielskiego strajku. W powiecie mławskim spośród 42 placówek oświatowych  32 opowiedziały się za akcją strajkową. Wielu rodziców zastanawia się co zrobić już w najbliższy poniedziałek ze swoimi pociechami.  Nie wszyscy bowiem mają pod ręką dziadków czy innych członków rodziny, którzy mogą zaopiekować się dzieckiem.

Urząd miasta zapowiada, że w szkołach prowadzonych przez miasto dyrektorzy zapewnią opiekę nad uczniami w formie zajęć świetlicowych lub opiekuńczo–wychowawczych. Nie wyklucza jednak braku możliwości zapewnienia właściwej opieki w tym czasie.

– Dyrektorzy będą na bieżąco informować rodziców (np. poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS lub bezpośrednie spotkania) o biegu wypadków oraz o ograniczonych możliwościach (lub całkowitym ich braku) zapewnienia właściwej opieki uczniom, którzy zgłoszą się w okresie strajku do szkoły. Obecnie trudną sytuację zgłasza Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 w Mławie, w którym prawie wszyscy pracownicy zadeklarowali gotowość do strajku. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu – informuje  Magdalena Grzywacz Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Mława

Na decyzje pracowników oświaty czekają również szkoły średnie, choć tam uczęszcza już starsza młodzież.

– Jeszcze dziś będziemy rozmawiać z władzami powiatowymi ZNP. Wiemy, że strajku na pewno nie będzie w ZS nr 1, gdyż taki był wynik referendum, ale we wszystkich placówkach dyrektorzy monitorują sytuację – mówi wicestarosta Zbigniew Markiewicz.

Duże miasta przygotowały również inne formy ułatwienia opieki nad dziećmi, w przypadku gdy dojdzie do strajku. Np. urząd marszałkowski stworzył swoim pracownikom możliwość przyprowadzenia dzieci do pracy, jednocześnie zapewniając dzieciom profesjonalną opiekę, by praca urzędu nie była zaburzona. Pracownicy otrzymali także możliwość wzięcia 3 dni wolnych z możliwością ich odpracowania w najbliższym miesiącu. W Poznaniu działa specjalna infolinia, Gdańsk planuje zastępstwa nauczycieli, a Siedlce szukają pomocy w ośrodkach kultury, na uniwersytecie i w stowarzyszeniach sportowych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Do STRAJKUJACYCH
Do STRAJKUJACYCH
2 lata temu

Jaka praca , taka płaca . Za niestawienie się do pracy niech odliczą nauczycielom z wynagrodzenia , albo zwolnią dyscyplinarne . ZABRAĆ PRZYWILEJE ! ZABRAĆ KARTĘ NAUCZYCIELA !!! Jeśli strajkujecie to czemu nie rezygnujecie z korepetycji ? Opodatkować korepetycje .

Nauczyciel
Nauczyciel
2 lata temu

Tak jest. Zwolnić wszystkich nauczycieli. Zamknąć szkoły. Będzie spokój. A przy okazji, strajk polega na stawieniu się w pracy oraz powstrzymywaniu się od wykonywania swoich obowiązków. I nie jest płatny. I jeszcze, serce naprawdę rośnie jak się widzi wzajemne wsparcie w narodzie. Władza zaprawdę cuda czyni.

Nauczyciel
Nauczyciel
2 lata temu

To właśnie robimy, co państwo radzicie. Nie pracujemy. Skoro nauczyciele i tak nic nie robią, to o co ten krzyk? Istnieje w Polsce możliwość nauczania w domu przez rodziców. Nie musicie państwo wysyłać ich do szkoły i utrzymywać nas, darmozjadów. Nie będziecie posyłać dzieci, szkoły zamkną a my sobie pójdziemy pracować gdzie indziej i problem załatwiony.

Ela
Ela
2 lata temu

Naprawde sie nazwal ten wyrozumialec

Student
Student
2 lata temu

Oj ty Wyrozumialy .Ale dla kogo wyrozumialy?

Stuty
Stuty
2 lata temu

Wyrozumialy dla kogo wyrozumialy .Powinienes nazwac sie Niedobry czlek.Czego czepiasz sie Kosciola czleku zly.

mlody
mlody
2 lata temu

Nie lubie czytac komentarzy typu Wyrozumialy .Tacy zawsze ublizaja innym nie piszac do konca na temat.fe.wychodze nie czytam.

Jaktr
Jaktr
2 lata temu

Wyrozumialy a nie wyrozumialy glupoty pisze i tyle czego czepiasz się kosciola.

Wrozumialy
Wrozumialy
2 lata temu

Rodzice sobie poradzą podobnie jak w okresach wakacyjnych czy przerwach świątecznych. A nauczyciele niech twardo tych popaprańców przyciskają. Mają pieniądze na głupawą katechetyzację, fundusz kościelny, łapówki dla moherowego elektoratu, darowizny dla Rydzyka to i dla nauczycieli musi się znaleźć. dadzą bo to już za mocno nabrzmiało w całym kraju a tu tuż wybory do UE. Takie strajkowe rozróby mocno im w takim czasie nie na rękę. Brawo nauczyciele …nie popuszczajcie na milimetr!!

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu
Reply to  Wrozumialy

Nie tykaj Kosciola,mow na temat.

KArolina
KArolina
2 lata temu

JA się obawiam jak nasi kochani nauczycieli dadzą radę wysiedzieć w szkole. Strajk 4 h a pozostałe godzinki standardowo w domu? Plany już na przerwę świąteczną i majówkę są? Jakiś konkretny kraj?

Oooo
Oooo
2 lata temu
Reply to  KArolina

To nie Twoja sprawa. Zajmij się swoją pracą i dziećmi. Jak Ty będziesz walczyć o swój byt znajdą się też tacy co będą to negatywnie komentować. Uprzedzam nie jestem nauczycielem ani pracownikiem oświaty. Wstyd KArolina.

obserwator
obserwator
2 lata temu
Reply to  KArolina

Do KArolina. Co w plecaku do szkoły nosiło się kamienie zamiast książek i z stąd ten jad. Dobrze, że nauczyciele nie koledzy nauczyli Cię pisać. To teraz możesz zamieszczać zgryźliwe komentarze.

Ania
Ania
2 lata temu
Reply to  obserwator

Strasznie odkrywczy ten tekst z kamieniami.Zapewne bardzo długo uczyłeś się tego zdania na pamięć i starasz się choć raz dziennie zabłysnąć.

obserwator
obserwator
2 lata temu
Reply to  Ania

Dzięki Aniu za uznanie. Pisalem ten tekst z myślą o Tobie, bo wiem jak bardzo lubisz tu robić uszczypliwości.

JurG.
JurG.
2 lata temu

A co dadzą nauczyciele w zamian za podwyżkę? Czy ich uczniowie będą wtedy znali odpowiedź na pytanie: kto napisał »Boską komedię« Dantego?

Yagx
Yagx
2 lata temu

Jak to kto te same osoby zaopiekuja sie co w wakacje.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x