Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozprawa sądowa w „Ekonomiku”


Edukacja prawna jest dość ważnym elementem w kształceniu klas o profilu humanistyczno-prawnym i biznesowym w ZS nr 4. Z okazji ,,Dnia Edukacji Prawnej” gościliśmy Prezesa Sądu Rejonowego w Mławie pana Tomasza Mynca który poprowadził symulację rozprawy sądowej.


Uczniowie wcielali się w role: prokuratora, adwokata, oskarżonego czy ławników. W ten właśnie praktyczny sposób, młodzież klas drugich i pierwszych mogła zapoznać się z podstawowymi pojęciami prawa karnego, śledzić stadia procesu i zobaczyć jakie prawa przysługują oskarżonemu, czy też świadkom.

By rozwijać zainteresowania uczniów szkoła systematycznie uczestniczy również w wykładach o prawie – jego źródłach i obszarach. W sądzie Rejonowym w Mławie uczniowie mają możliwość zapoznania się z pracą wydziałów sądu, czy zobaczyć jak wygląda problem nieletnich wobec prawa.

Od dwóch lat uczniowie klas o profilu humanistyczno-prawnym wyjeżdżają na warsztaty pt. ,,Dzień z prawem” do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Celem warsztatów są wykłady i zajęcia praktyczne, by poznać funkcjonowanie administracji rządowej. Podsumowaniem wizyty jest możliwość zwiedzenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w dawnym Areszcie Śledczym przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

źródło i fot. ZS nr4

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x