Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Miał ponad 3 promile


Policjanci z Mławy zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawca został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców pow. przasnyskiego, który zaniepokojony stanem, w jakim znajduje się mężczyzna siedzący za kierownicą, natychmiast zaalarmował policjantów. Kierowca Opla miał ponad 3 promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.


We wtorek  2 kwietnia o godzinie 11:00 dyżurny mławskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania obywatelskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zatrzymał pijanego kierowcę. Na miejsce zdarzenia został natychmiast skierowany patrol wydziału prewencji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającego oraz kierowcę Opla.

Jak się okazało, zgłaszający jadąc samochodem za kierującym samochodem, marki Opel Astra, zauważył jego dziwne zachowanie i postanowił interweniować. Mężczyzna natychmiast zareagował i udaremnił kontynuowanie dalszej jazdy nietrzeźwemu 50- letniemu mieszkańcowi pow. mławskiego. Mundurowi sprawdzili trzeźwość zatrzymanego. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mężczyźnie – kierowcy Opla, zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zachowanie świadka w tej sytuacji jest godne naśladowania. Bardzo często zdarza się, że obywatele widząc osobę, która łamie prawo sami ją zatrzymują informując oczywiście o tym policjantów. Jest to tzw. „ujęcie obywatelskie”, które ma swoje miejsce w kodeksie postępowania karnego. Niemniej jednak, bardzo ważnym elementem w schwytaniu sprawcy na gorącym uczynku jest informacja. Jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy mamy podejrzenia, że może dojść lub doszło do przestępstwa można nawet anonimowo zadzwonić na numer alarmowy 112 i przekazać swoje spostrzeżenia. Bardzo często bywa tak, że w takich przypadkach policjanci mogą jeszcze „na gorąco” zatrzymać sprawców.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x