Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwugłos w sprawie wystąpienia radnego Jerzego Krajewskiego


Kilka dni temu publikowaliśmy na łamach portalu apel – oświadczenie radnego Rady Gminy Dzierzgowo Jerzego Krajewskiego kierowany do nauczycieli. W tej sprawie zarząd powiatowy ZNP nadesłał do redakcji stanowisko, które publikujemy poniżej jako polemikę z wystąpieniem radnego.  


W sprawie „uprzywilejowań?” nauczycieli Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Mławie podziela i popiera stanowisko Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie Marzeny Oświecińskiej, która na sesji Rady Gminy Dzierzgowo jako jedyna zabrała głos w sprawie oświadczenia radnego Jerzego Krajewskiego. Nasz związek reprezentuje nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół na obszarze powiatu mławskiego. Zobowiązuje nas to do zajęcia stanowiska w sprawie oświadczenia radnego. Uważamy ,że w wypełnianiu mandatu radnego, Jerzy Krajewski przekroczył granicę, której nie powinien przekroczyć. Określając nauczycieli” nadzwyczajną kastą”, proponując im „sezonową pracę u rolników” zachował się niegodnie. Ponadto popełnił plagiat powtarzając już promowane przez polityków rozwiązania. W wyliczance nauczycielskich przywilejów był nierzetelny – nie dodał niedziel, świat religijnych oraz Dnia Edukacji Narodowej. Brzydko Panie Radny! Ustawa o samorządzie gminnym mówi, że radny reprezentuje wyborców, ich potrzeby, oczekiwania i opinie, że w Radzie Gminy jest ich przedstawicielem, nie reprezentuje samego siebie i swoich poglądów. Składając ślubowanie także zobowiązuje się do „godnego , rzetelnego, uczciwego, mającego na uwadze dobro gminy i jej mieszkańców” wykonywania mandatu. Tymczasem radny , jak sam podkreślił, przedstawił na sesji „własną opinię”, a przecież sesja rady gminy to nie towarzyskie spotkanie, na którym radni prezentują „ własne opinie” . Radny Krajewski tym wystąpieniem pokazał wyborcom jak daleko mu do godnego i odpowiedzialnego pełnienia funkcji radnego. Co na to przewodniczący obrad Rady Gminy w Dzierzgowie? ZNP chce wierzyć, że oświadczenie radnego Jerzego Krajewskiego było jedynie incydentem, z którego wyciągnie wnioski, bowiem „Człowiek nie ma wyboru, musi być człowiekiem”

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP

Wiesława Falkiewicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
Gosc
2 lata temu

Nauczyciel nauczycielowi nie rowny. Dyrektor szkoly powinnien nagradzac premiami nauczycieli z pasja , ktorzy oprocz surowej teorii daja dzieciom cos wiecej. Nauczycieli ktorych dzieci sie nie boja a wrecz stawiaja jako wrzorzec do nasladowania gdzie slowo nauczyciela jest wazniejsze od slowa rodzica. Niestety w polskich szkolach malo jest takich nauczycieli. Wiekszosc to osoby z dlugim stazem gdzie ich zapal do pracy juz sie wypali. A mlodzi ktorzy mogliby wniesc cos wiecej do szkol ,widzac place nauczycieli dopiero co zaczynajacych wybieraja inne kierunki. Jak najbardziej jestem za wyzsza placa dla nauczycieli oraz wiekszym nakladem na potrzeby szkol. Natomiast tym nauczycielom ktorzy pojecia nie maja jak teraz powinno sie uczyc dzieci nie dalabym ani grosza wiecej.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Rada w Dzierzgowie na feralnej ostatniej sesji pojeła decyzje o kupnie budynku po byłym sklepie spożywczym w Szumsku z przeznaczeniem na świetlicę wiejską za ogromne pieniądze jak na lokalizację w Szumsku to w Mławie chyba taniej .Swoją byłą szkołę wraz z przyległymi budynkami w Dobrogostach gmina sprzedała za psie pieniądze ,a w Szumsku na gminnej działce za taką kasę w głowie się nie mieści co oni wyrabiają Wójt i cała ta świta a w gminie na nic nie ma kasy

Stokrotka
Stokrotka
2 lata temu

Przyznam szczerze – moim zdaniem dużo prawdy w słowach pana radnego. Temat naprawdę do refleksji. Pozdrawiam 🙂

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Co zrobić ,że gm.Dzierzgowo ma takich radnych Pan radny K.zachowuje się jak b???k w dodatku nie jest mieszkancem gminy.Wójt i przewodniczący rady popierają takie zachowanie bo nawet nie zajęli stanowiska w tej bulwersującej sprawie jest to im na rękę dopiero Pani dyrektor z Rzęgnowa miała odwagę się temu sprzeciw wstawić .Nazwać nauczycieli kastą te głosy dochodzą z rządzącej partii PIS na temat sędziów .Radny bezradny sam przez całe życie pracą się nie zhańbił ,a każe nauczycielom dorabiać u rolników [chyba doić krowy i zbierać ziemniaki ]to hańba i wstyd dla całej rady nawet Pani dyrektor SP W Dzierzgowie była na sesji i nie stanęła w obronie swoich pracowników radny jest przecież z jej okręgu po cię narażać .Dobrze ze ZNP z Mławy Pani przewodnicząca zwróciła uwagę do czego wybrany jest radny i jego zachowanie ma wiele do życzenia .Na następnej sesji Pan radny powinien zrzec się honorowo mandatu i przeprosić wszystkich nauczycieli za swoją wypowiedz

rolnik
rolnik
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Hańbą na pewno nie jest praca w gospodarstwie rolnym. Żadna praca poza tym nie hańbi. Uważam, że Radny wyraził nie tylko swój pogląd ale i wyborców.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  rolnik

Tak, żadna praca nie hańbi, ale…
zachowanie radnego skandaliczne. Jako osoba prywatna, w prywatnej rozmowie mógł to powiedzieć, ale jako radny, na sesji, zachował się wręcz fatalnie. Brak jakiegokolwiek obycia i jakiejkolwiek kultury.
Ciekawe dlaczego jest w ogóle radnym w Dzierzgowie, jeśli mieszka w gminie Szydłowo. Pognać gbura.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x