Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wystarczy gołym okiem spojrzeć jakie ogromne środki unijne przejęło miasto Ciechanów


„Mamy duże zapóźnienia jeśli chodzi o inwestycje drogowe szczególnie w porównaniu z powiatem ciechanowskim i miastem Ciechanów powstałe szczególnie w okresie środków z Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Wystarczy gołym okiem spojrzeć jakie ogromne środki unijne miasto Ciechanów przejęło. My zostaliśmy w tym instrumencie potraktowani delikatnie mówiąc – po macoszemu”. Taką tezę postawił w dyskusji Witold Okumski, radny i członek zarządu powiatu podczas obrad ostatniej sesji rady powiatu.


Dyskusja wywiązała się podczas omawiania wniosków na inwestycje drogowe o dofinansowanie których ubiegać się będzie powiat w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zarząd powiatu zaproponował, aby ubiegać się o dofinansowanie 3 wniosków, czyli maksymalną ilość na jaką zezwalają zasady FDS. Wśród tych 3 inwestycji znajdą się drogi Bogurzynek – Mdzewo, II etap przebudowy ulicy Kościuszki na odcinku do ul. Zuzanny Morawskiej i droga  Podkrajewo – Wiśniewo.

Powiat w poprzedniej kadencji w ramach  Regionalnych Inwestycji Terytorialnych ubiegał się już raz o dofinansowanie przebudowy drogi Bogurzynek – Mdzewo, ale bezskutecznie.

Radny Michał Danielewicz – członek zarządu powiatu w poprzedniej kadencji wyjaśniał, że to wskutek zmiany zasad oceny projektów, gdzie pojawił się warunek połączenie przebudowywanej drogi z drogą szybkiego ruchu. To  twierdzenie prostował radny Okumski, który przypomniał, że wniosek uzyskał niska ocenę punktową, a nie został odrzucony z przyczyn formalnych.

– Historia tej drogi to 2014 rok, wtedy rada powiatu wyraziła intencję, żeby ten odcinek został zbudowany.  Mieliśmy pozyskać z UE w ramach RIT, zaplanowane były dwie inwestycje, a Ciechanów – lider tego projektu gwarantował że obydwie będą zrealizowane na naszym terenie. Stało się jednak w wyniku konkursu, choć trudno mówić o konkursie, bo tam właściwie decyzje były na szczeblu rady miasta Ciechanów podejmowane, że ta droga nie uzyskała akceptacji. Wtedy kosztorys wynosił 15 mln zł, niestety nie udało się wtedy inwestycji wykonać. Dziś szacujemy że będzie to ponad 30 mln, co będzie obciążać i wpływać na zdolności inwestycyjne powiatu – mówił radny Okumski.

Niezależnie od przyczyn braku pozyskania środków na drogę Bogurzynek – Mdzewko, radni w głosowaniu byli zgodni, że taki wniosek należy złożyć. Podobną, jednogłośną decyzję podjęli radni w sprawie II etapu przebudowy ulicy Kościuszki od nowego ronda na ulicy Sienkiewicza, do skrzyżowania z ulicą Z.Morawskiej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
3 lata temu

Wniosek uzyskał niską ocenę punktową, a nie został odrzucony z przyczyn formalnych – dostał niską ocenę punktową, bo ktoś niezbyt dobrze przyłożył się do jego przygotowania, ot cała prawda.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x