Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szpital otworzy poradnię diabetologiczną finansowaną z NFZ?


Mławski szpital sprawdza, czy jest szansa na otwarcie w tej placówce poradni diabetologicznej. Informował o tym dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak podczas ostatniej sesji rady powiatu.


Pismo z wnioskiem o otwarcie poradni diabetologicznej w Mławie finansowanej w ramach NFZ skierowała do rady powiatu mieszkanka Mławy, która z tym pomysłem występowała już do poprzednich władz powiatu.  Nadesłane pismo odczytał podczas sesja w dniu 29 marca br. Jan Łukasik przewodniczący rady. Do jego treści odniósł się dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak.

– Ten problem nie jest nowy. Ta pani pisze, że wcześniej występowała w tej sprawie, ale nie przyniosło to skutku. Odbyłem rozmowę z dyrektorem oddziału mazowieckiego i prezesem funduszu na temat możliwości utworzenia takiej poradni. Sprawa jest obecnie na etapie analizowania, czy teren powiatu mławskiego jest taką białą plamą jeśli chodzi o świadczenia tego typu. W przyszłym tygodniu powinienem mieć informację z oddziału mazowieckiego i jeżeli się potwierdzi, że na terenie powiatu mławskiego nie ma żadnego kontraktu, który by obejmował tego typu świadczenia, to wówczas nie będziemy musieli czekać na ogłoszenie konkursu – który mazowiecki oddział ogłasza co kilka lat. Mazowiecki oddział ogłosiłby postępowanie tylko dla tego zakresu świadczeń (poradni diabetologicznej) – mówił dyrektor Rybak.

– Do ewentualnego konkursu będą mogły przystąpić wszystkie podmioty spełniające warunki – nie tylko szpital – dodał dyrektor Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x