Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akademia Bezpiecznego Puchatka w SP nr 2W  bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny  włączyła się w realizację X-tej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka.  Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci          w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Zadania programowe były realizowane w czasie pierwszego semestru przez uczniów klas Ia i Ib, z ich wychowawcami  Lidią Gromadzką i Agnieszką Śmiegel  oraz z rodzicami.

W ramach programu odbywały się zajęcia uczące pierwszoklasistów najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Pomogło to utrwalić im wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, w domu i w czasie zabaw. W ramach programu odbyło się spotkanie z policjantem, które miało charakter pogadanki . Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”.  Pan policjant przekazał uczniom, jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz  przypomniał o konieczności noszenia odblasków. Uczniowie realizowali też pod okiem wolontariuszy Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie ćwiczenia praktyczne pierwszej pomocy . Uczyli się, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pomoc.

Realizację programu zakończył Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który uczniowie rozwiązywali z rodzicami. Szkoły, które zrealizują wszystkie elementy programu, otrzymają Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplomy  dla uczniów.  Program podobał się wszystkim uczestnikom. Uczniowie nauczyli się efektywnego zapamiętywania, koncentracji i rozwijania kreatywności.

źródło i fot. SP 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x