Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie wolno palić liści i traw. To wykroczenie


Wiosna to czas intensywnych porządków na posesjach. Niektórzy z mieszkańców zebrane na podwórkach stare liście, szczątki traw i gałęzie spalają w ogniskach. To niebezpieczne dla środowiska i w konsekwencji groźne dla naszego zdrowia wykroczenie, za które można zapłacić nawet 5000 zł kary!


Odpadów ulegających biodegradacji nie można spalać – mieszkańców gromadzących odpady selektywnie prosimy o wrzucanie ich do brązowych worków na odpady organiczne. Można je także osobiście dostarczać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie zakładu NOVAGO w Uniszkach Cegielni (jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00). Jak wykazały kontrole straży miejskiej, nie wszyscy mławianie o tym pamiętają. Tymczasem za spalanie odpadów roślinnych grozi mandat do 500 zł lub kara grzywny do 5000 zł.

Palenie na otwartych przestrzeniach – np. w ogrodach – liści, gałęzi i trawy, czyli tzw. odpadów biogennych, przyczynia się do niebezpiecznych dla zdrowia przekroczeń poziomów stężeń pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 w powietrzu. Przypominamy też, że zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego  uchwałą antysmogową, zabronione jest nawet palenie w piecach drewnem o wilgotności powyżej 20 procent.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Niech się lepiej zajmą smrodem z chewni

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x