Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kronospan będzie budował fabrykę w Chorzelach!


Kronospan będzie budował fabrykę w Chorzelach! W połowie marca w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele, burmistrz Beata Szczepankowska gościła kierownictwo firmy, która wykupiła grunty w strefie gospodarczej w Chorzelach i planuje tu budowę swojego zakładu.


Kronospan to producent materiałów drewnopochodnych na świecie, głównie płyt wiórowych czy MDF, lakierowanych, laminowanych, paneli podłogowych, ściennych, listew i innych materiałów do produkcji mebli.

Spotkanie miało charakter roboczy. Firma kontynuuje prace formalne i dokumentacyjne, związane z rozpoczęciem inwestycji i jej działalnością. Zatrudnienie, w pierwszej fazie realizacji inwestycji wyniesie około 250 osób, a docelowo, po zakończeniu jej realizacji, może wynieść nawet do 3 tys. osób, razem z firmami kooperującymi.

W dbałości o otoczenie uzgadniane są już ostatnie zabezpieczenia, które gwarantują niepogorszenie jakości powietrza, wód i gleby w Chorzelach i okolicach. Zakład zostanie wyposażony, zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej oraz wymaganiami BAT (Best Available Technics – najlepsze dostępne techniki), w najnowocześniejsze urządzenia ochrony środowiska.
Rzeczowe podejście firmy do obaw władz Miasta i Gminy Chorzele jest dobrym prognostykiem dla satysfakcji z wyników współpracy zarówno dla mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele, jak i dla inwestora.

Firma gotowa jest zastosować wszelkie zabezpieczenia proekologiczne, natomiast Gmina stanie po stronie firmy w punktach, które nie mają znaczenia dla ekologii w okresie użytkowania, a utrudniają jej sam proces przygotowania i budowy zakładów.

źródło: UM Chorzele

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x