Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jaja na pisanki już są. Trzeba je pomalować


Rusza ponownie  akcja malowania wielkich styropianowych pisanek, które będą ozdobą zabytkowego parku miejskiego w okresie wielkanocnym.


ksp Mława
Reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski zaprosił do zabawy dzieci z mławskich placówek oświatowych: Zespołu Placówek Oświatowych nr 1, Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego,  Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Mławie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego.

Do szkół tych dostarczono gigantyczne białe jaja, na których dzieci i młodzież namalują barwne, wielkanocne wzory. Twórcy wielkich pisanek mają wolną rękę w wyborze pomysłu na ozdobienie jajka. – To okazja do przypomnienia tradycji wielkanocnych, poszukania inspiracji w twórczości ludowej, ale także wprowadzenia czegoś nowatorskiego, nowoczesnego w tym obszarze – uważa Sławomir Kowalewski.

Gigantyczne pisanki staną w alejach parkowych jeszcze przez Niedzielą Palmową, budując świąteczną atmosferę miasta i zdobiąc jego przestrzeń. Już dziś zachęcamy do wielkanocnych spacerów i podziwiania dzieł młodych artystów.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zając
zając
3 lata temu

Czekam z niecierpliwością 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x