Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jaja na pisanki już są. Trzeba je pomalować


Rusza ponownie  akcja malowania wielkich styropianowych pisanek, które będą ozdobą zabytkowego parku miejskiego w okresie wielkanocnym.


Podobnie jak w latach ubiegłych burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski zaprosił do zabawy dzieci z mławskich placówek oświatowych: Zespołu Placówek Oświatowych nr 1, Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego,  Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Mławie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego.

Do szkół tych dostarczono gigantyczne białe jaja, na których dzieci i młodzież namalują barwne, wielkanocne wzory. Twórcy wielkich pisanek mają wolną rękę w wyborze pomysłu na ozdobienie jajka. – To okazja do przypomnienia tradycji wielkanocnych, poszukania inspiracji w twórczości ludowej, ale także wprowadzenia czegoś nowatorskiego, nowoczesnego w tym obszarze – uważa Sławomir Kowalewski.

Gigantyczne pisanki staną w alejach parkowych jeszcze przez Niedzielą Palmową, budując świąteczną atmosferę miasta i zdobiąc jego przestrzeń. Już dziś zachęcamy do wielkanocnych spacerów i podziwiania dzieł młodych artystów.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zając
zając
2 lata temu

Czekam z niecierpliwością 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x