Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wiosna zawitała do SP nr 2


Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.  Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów.


Dzieci tego dnia uczestniczyły w programie Dnia Wiosny w naszej szkole. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy. Uczniowie klas 0 – 2 przedstawiły część artystyczną oraz zaprezentowały swoje umiejętności w konkursie ,,Mam talent”. Przy muzyce wspólnie również wesoło bawiły się przy pląsach i tańcach. Uczniowie zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo będą dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.

Mamy nadzieję, że wiosna posłucha uczniów i zostanie z nami na dobre.  Uważamy że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji szkolnej. Uzmysławiają nauczycielom zdolności uczniowskie, które nie są często wykorzystywane oraz ukazują że „nauczyciel nie jest sztywniakiem” i też potrafi się bawić.

źródło i fot. SP 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x