Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nielegalna fabryka papierosów pod Mławą. 9 osób aresztowanych


Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji w Warszawie zatrzymali 9 osób , które są podejrzewane, że wspólnie i w porozumieniu nielegalnie produkowali i wprowadzali do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zlikwidowali też linię produkcyjną działającą na posesji pod Mławą. Straty z tytułu należnego podatku akcyzowego wynoszą prawie 230 tysięcy złotych.


Do policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dotarła informacja o osobach, które mogą zajmować się nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zorganizowali działania, podczas których na jednej z posesji pod Mławą na gorącym uczynku zatrzymali do sprawy 8 obywateli Ukrainy i jednego Ormianina. Podczas przeszukania pomieszczeń zlikwidowali też linię produkcyjną z czterema maszynami, służącą do paczkowania nielegalnych papierosów.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli 206 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 64 tysiące opakowań przygotowanych do wykorzystania w liniach produkcyjnych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na kwotę prawie 230 tys. złotych. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz za uczynienie z tego procederu źródła stałego dochodu, grozić może kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Na chwilę obecną siedem osób zatrzymanych na miejscu zdarzenia zostało tymczasowo aresztowanych na okres 2 miesięcy, a w sprawie prowadzone są intensywne czynności śledcze nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie.

Jak się nieoficjalnie dowiedział nasz portal, fabryka była zlokalizowana w gminie Stupsk.

źródło i fot: KSP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Super łapać tych co za dużo im wolno

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x