Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Obywatelskie petycje. Radni głosują na „nie”


Nie będzie 98% bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności tych gruntów, o co wnioskowali mieszkańcy zarówno w złożonej petycji jak i w obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.


 Nie będzie też likwidacji straży miejskiej ani obniżenia diet radnym, przewodniczącym zarządów osiedli i likwidacji stanowiska jednego wiceprzewodniczącego. Zdecydowana większość radnych głosowała przeciw takim wnioskom.

Zakończyły już swoje posiedzenia komisje rady miasta opiniujące m.in. projekty uchwał, które już jutro trafią pod obrady rady miasta. Wśród tych uchwał znalazły się też te, które rozstrzygają o losie kilku petycji, złożonych do przewodniczącego rady miasta.

Wśród nich jest obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, zmierzająca do zmiany podjętej w grudniu 2018 uchwały w sprawie zasad udzielania bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów stanowiących własność Miasta Mława zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, a także wnioski i petycje mieszkańca Miasta Mława w sprawie podniesienia bonifikaty za przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności tych gruntów, likwidacji Straży Miejskiej, obniżenia diet radnych oraz obniżenia diet Przewodniczącym Zarządów Osiedli oraz likwidacji stanowiska jednego Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mława.

Projektami uchwał w tych sprawach zajmowały się najważniejsze komisje: skarg, wniosków i petycji oraz rozwoju gospodarczego i budżetu.  Autorzy obywatelskiego projektu uchwały w sprawie zmiany dotychczasowych wysokości bonifikat ustalonych przez radę miasta Bogdan Gburzyński i Artur Dębski osobiście zjawili się, by przekonywać radnych do zmiany uchwalonej przez nich w grudniu uchwały.

Po wynikach głosowania radnych, należy jednak sądzić, że nie przekonali, choć padały różne argumenty. Wnioskodawcy podnosili m.in.  kwestie finansowe np. okoliczność, że jako użytkownicy wieczyści już raz zapłacili za grunt pod budynkami i płacą cały czas trzy podatki. Używali też argumentu, że wniosek poparło swoimi podpisami ponad 1500 osób (do urzędu miasta wpłynęło 1300 podpisów, podczas gdy do poparcia obywatelskiego projektu uchwały  wystarcza 300 – red.), a sprawa dotyczy 3-4 tys. rodzin, czyli około 7 tys. mieszkańców. Ten argument spotkał się z ripostą wiceburmistrz, według której mieszkańcy nie zawsze wiedzieli pod czym się podpisują.

Wnioskodawcy próbowali nawet negocjować zaproponowaną przez nich stawkę bonifikaty.

– Spotkajmy się gdzieś pośrodku. Może to będzie np. 80%? – proponował Artur Dębski. Jego pogląd wsparł jednak jedynie radny Marcin Burchacki.

Przewodniczący komisji budżetu Janusz Wojnarowski nie kontynuował takich rozważań. Przypomniał, że obowiązkiem komisji jest zaopiniować projekt uchwały taki jaki został złożony. Ostatecznie radni komisji budżetu odrzucili obywatelski projekt przy jednym głosie wstrzymującym. Wobec tak jednorodnego stanowiska radnych śmiało można postawić tezę, że los wspomnianych na wstępie wniosków jest przesądzony, choć zapewne może dojść do ciekawej dyskusji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu

Panie Wojnarowski, tyle lat, jest Pan Radnym, i przez takie wystapienia, jak na komisji, powinien Pan wiedziec że—ofszem komisja ma obowiazek zaopiniowac uchwałę, ale nie taką jaka zostala jej z gory narzucona, Pan swpimi słowami, pozbawia Radnych wlasnej woli wyboru, z gory narzuca im Pan ze maja zaakceptiwac to ci dostali.Te Panskie postępowanie, swiadczy o tym że, nie nadaje się Pan do tego aby przewodzic tak waznej komisji. To niech Pan juz lepiej chodzi po sali, i bedzie tym liczydlem, bo nawet z tak prostych rzeczy, jak elektroniczne liczenie nie pitraficie skorzystać

every
every
3 lata temu

Panie burmistrzu, użalał się pan nad mieszkanką z ul. Dalekiej, nad swoimi rodzicami, a dlaczego nie widzi pan biedy mieszkające4j w blokach?
My nie jesteśmy krezusami.
Buduje pan parkingi za nasze wspólne pieniądze dla LG, dla mieszkańców nowo budowanych bloków wyręczając tym deweloperów, dlaczego nam, mieszkańcom bloków SM „Zawkrze” nie wybudował pan żadnego parkingu, tylko robi to SM za nasze pieniądze, a nie za pieniądze miasta.
Deweloper buduje bloki, to powinien również budować parkingi, powinien zapewnić mieszkańcom miejsca postojowe tak samo jak robi to SM, a nie kosztem wszystkich mieszkańców.
Druga sprawa to atak na Burchackiego.
Jego komitet składał postulat „500-„, ale w wypadku gdy wygra wybory, a nie gdy je przegra., a pan go atakuje za niespełnianie obietnic wyborczych.
Trzecia sprawa.
Interesował się pan jak żyją ludzie w miastach i gminach gdzie zlikwidowano Straż Miejską?
Ciekawe ile dni siedzieli panowie strażnicy za nasze wspólne pieniądze, żeby przygotować ten pokaz dla radnych miejskich i ilu ich marnot6rawiło na to czas?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Po tej Sesji, bardzo trafny, komntarz, JA zwróciłem uwagę na mankamenty, niesprawne mikrofony, Radni, nie potrafią obslugiwac mikrofonów, ktore stoja przed nimi, wstyd patrzec jak patrzą czy pali się lampka na czerwono , no i samo głosowanie, zwlaszcza slowa wypowiadane, przez Przew.Rady , ktory zgory wskazuję jak Radni mają głosować, cyt a teraz glosujemy nad projektem Uchwaly, proszę przycisnac znak ZA, no i wychodzi, ze wszyscy sa jednomyslni w glosowaniu bardzo niesmaczne bylo przerywanie wystąpienia wniokodawcow, przez Pana Prejsa i sugerowanie lub dyktowanie co chcialby w dalszym wystapieniu usłyszeć..Szanowna Pani every, transmisja z obrad byla, tylko pisala Pani że bedzie na Sesji. A już, nieobecność na Sesji wnoiskodawcow, innych uchwal, t.j Kielbinskiego i Pola, bylo grubym nietaktem, no ale cóż się dziwić, to Radni PIS, koalicjanci, Burmistrza.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Zakpili z nas, mieszkańców, tak burmistrz ze swoim dworem jak i radni miejscy.
Burmistrz wjeżdżał na uczucia i starał się wzbudzić poczucie winy, na dodatek kazał bić pokłony dziękczynne za bonifikatę 60%, a więc bijmy pokłony i całujmy JE w … za dobroczynność, bo mogło nie być w ogóle żadnej bonifikaty.
Jednak PSL poparł projekt uchwały obywatelskiej w sprawie bonifikaty opłaty przekształceniowej.
Zachowanie pana przewodniczącego na sesji było skandaliczne. Ciekawe czy zjadł ciacho.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  mławianka

To dopiero początek, wychodzi na to, ze JESZCZE nie raz, z nas wyborcow, zakpia A my wyborcy mamy czas na przemyslenia, do LIPCA, czy mamy akceptować takie postepowanie, czy znaleźć i wybrać odpowiednich ludzi, aby podjeli przygotowania, do przeprowadzenia REFERENDUM, bo po cóż mają nam łaskę robić, bo Radni, swym postepowaniem , pokazują nam że na to nasze zaufanie nie zasłużyli.

SławekKowal
SławekKowal
3 lata temu

Czy wskażecie Państwo wyniki głosowań ?

every
every
3 lata temu

Czemu nie ma transmisji na żywo VII sesji Rady miasta?

Marek
Marek
3 lata temu

Gratuluję radnym decyzji. To nie łatwa sprawa opowiedzieć się za czymś dobrym, ale niepopularnym. Zyskaliście mój szacunek!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Marek

B.ran z UM powiedział co wiedział, a że nic nie wiedział to nic nie powiedział.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Marek

Slugusie Burmistrza i obecnej Wladzy, przestan się chwalić takim pisaniem postu z kartki, nie stać Cię na swoje przemyslenia, i oceny Sesji, bo to co pokazal Burmistrz ze swa ekipą, to czysta peryfidia, lepiej na przyszłą Sesję, postaraj się, aby Pan Przewodniczacy, miał, swe ulubione ciasteczka, przynajmniej bedzie pozytek z Ciebie, i Pan Prejs, pocheali Cię na Sesji, tak jak pochwalil, dyr. MDK, że zrobila odpowiedni wystroj sali.PANIE PREJS, czy Pan z nas wyborcow kpi, czy pyta o drogę.

Obywatele
Obywatele
3 lata temu

Wstyd i hańba, chciało by się zaśpiewać Dziękujemy

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Obywatele

Zgoda Wstyd I HAŃBA, ale zaspiewajmy im. ODWLAMY WAS ODWOLAMY!!! Abyscie juz dalej nie kpili z nas!!!

Kurczakowy biznes
Kurczakowy biznes
3 lata temu

Byczkowska to ma dobry temat z Panią od Muzeum. Tamta ma wolną rękę i ludziska stamtąd jak podskoczą to mordę w kubeł bo jak nie to wyleci na zbity pysk. Biedaczyska chodzą jak pikusie bo wiedzą że układ jest na potęgę. A nikomu z nich nie przyjdzie do głowy żeby złożyć skargę do Pana Burmistrza. A radni też już wiedzą wszystko najlepiej jak tamta pani.

Ruda
Ruda
3 lata temu

Radni to są od tego żeby być głosem swoich wyborców. Chyba w tym przypadku zapomnieli kto ich wybrał…

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Ruda

RUDA—-to takie proste, musimy im przypomnieć, w LIPCU kto ich wygrał!!!

Observer
Observer
3 lata temu

To jest ciągle pierwszy rok po wyborach i takie niepopularne, wręcz wrogie mieszkańcom decyzje, przez kolejne 4,5 roku zostaną zapomniane i wyborcy przy urnach znów postawią krzyżyki przy nazwisku „Kowalewski”, bo Kowalewski w roku wyborczym będzie miał szeroki gest, zaciągnie wysokie kredyty, żeby było wszystko z rozmachem, a mieszkańcy (jak to mówi pani Budzichowska niewiele, albo nawet nic nie rozumieją) znów obdarzą zaufaniem krzywoustego bunia.
Bunio doskonale o tym wie, że takie krzywdy jakie w tej chwili wyrządza swoim wyborcom, przez te ponad 4 lata ulegną całkowitemu zatarciu.
Też jestem za referendum.
Te 1500 podpisów za zwiększeniem bonifikaty przekształceniowej pomnożyć średnio przez 3 osoby dorosłe z kręgu osoby, która złożyła swój podpis na liście, to jest już 4,5 tysiąca mieszkańców.
Nie dajmy się burmistrzowi i jego ekipie wodzić za nos i nie pozwólmy, żeby nas uważali za idiotów, którzy nie wiedzą co podpisują.
Pani Budzichowska bardzo się zagalopowała, widać że woda sodowa uderzyła do głowy.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Observer

Przy takim postepowaniu, Radnych realnym jest przeprowadzenie, referendum, ale mozemy je przeprowadzic po 10 m-cach, od dnia wyborów. Ale juz teraz, winniśmy to przygotowywać, i znaleźć ludzi ktorzy temu podolaja .

Stanisław
Stanisław
3 lata temu

Opozycja potrafi tylko jątrzyć! PO i PSL atakują Burmistrza bo współpracuje z radnymi z PiS i SLD. Oczywiście, pod pozorem bonifikaty bądź zmniejszenia diet chcą pokazać jacy są wrażliwi. To jest po prostu obłudne. Tak obłudne, jak chore z waszej strony domagać się specjalnych przywilejów dla środowiska LGBT, małżeństw gejów, adopcji przez gejów, brrrrrrrr, czy usunięcia krzyży z przestrzeni publicznej.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu

Panie Wojnarowski, dziwię. SIĘ Panu ze jako przew.komisji, plecie Pan takie bzdury , jedniczesnie swym wystapieniem, pokazuje Pan , że jest Pan klakierem i wykonawca zalecen Burmistrza., bo stwierdzil Pan ze komisja ma obowiazek zaakceptowac, Uchwałę, jaka zostalal przedlozona komisji, wiekszego kuriozum, od dawna nie słyszałem, ,to pokazuję że Pan, nie nadaję się nawet do tego aby sprawować, funkcje RADNEGO, jedynie co Pan moze robić to pracowac, za maszynkę do liczenia głosów, i ro yez pod duzym znakiem ?????

mławianka
mławianka
3 lata temu

Masz rację, Wojnarowski to tylko liczydło i nic więcej (no jeszcze przydupas JE) za całkiem porządną kasę. Mają maszynki do głosowania, a ten ciągle łazi z palcem w górze i liczy. To jest już śmieszne. Czemu w sejmie nie ma takich liczydeł. Jest elektronika i to powinno wystarczyć.
Nie rozumiem czemu ludzie z jego okręgu ciągle głosują i wybierają tę miernotę. Niektórzy przekupują wyborców obrazkami, cukierkami, ciekawi mnie czym on przekupuje.

Urzędnik
Urzędnik
3 lata temu

Czy ktoś się spodziewał, że będzie inaczej ? Ci, którzy choć trochę znają burmistrza i jego radnych, to wiedzieli, że to tak będzie. Gdyby zaistniała sytuacja miała miejsce przed wyborami, to burmistrz i radni na wyścigi staraliby się przypodobać mieszkańcom. Wtedy bonifikata mogłaby wynosić nawet 100%. A jeżeli burmistrz twierdzi,że miasto by na tej bonifikacie straciło, to niech się weźmie do roboty i pozyskuje środki zewnętrzne, bo takiej paprotki jaką jest burmistrz, to nam nie potrzeba.

Obiektywny mławiak
Obiektywny mławiak
3 lata temu

No oczywiście, że nie będzie obniżenia diet radnych.. straż miejska oczywiście też zostaje..
Żenada. Brak słów..

Rozgoryczony
Rozgoryczony
3 lata temu

Co się ma jeszcze stać, żeby obudzili się w końcu wyborcy naszego JASNIE NAM PANUJACEGO BURMISTRZA!?!?! Robi co chce!”nic o Was bez Was” ponoć tak miało być?!?A teraz sobie wybierają gęby tym sloganem bo „głupi” wyborcy znowu im wybrali! Była szansa to zmienić Ale po co niech dalej robią z NAS wszystkich OSŁÓW!
A przed wyborami otworzy tu i ówdzie co nie o i będzie wielkie WOW!
A STATYSCI przy urnach znowu postawią X
Bo więcej nie potrafią!

kolo
kolo
3 lata temu
Reply to  Rozgoryczony

Nic o Was bez Was – to hasło wyborcze PSL i pana Burchackiego. Bunio szedł do wyborów z hasłem – żeby było, tak jak było, czyli wielkie nic.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  kolo

No a ty madralo oczywiście wybrałeś, ze chciałeś, aby bylo tak jak bylo, wybrałeś no to masz.

kolo
kolo
3 lata temu

Chyba pan nie zrozumiał komentarza, jest mi bardzo daleko do obecnego włodarza i mam negatywną opinię na temat jego „pracy”.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  kolo

Dokładniej, to żeby mógł nadal robić mieszkańców w bambuko, czego przykładem będa dziś podjęte decyzje na sesji RM.

Green
Green
3 lata temu

Szanowni radni, czyżby was amnezja ogarnęła po niespełna 3 miesiącach, tak dla przypomnienia
„WIERNY KONSTYTUCJI I PRAWU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE OBOWIĄZKI RADNEGO SPRAWOWAĆ GODNIE, RZETELNIE I UCZCIWIE, MAJĄC NA WZGLĘDZIE DOBRO MOJEJ GMINY I JEJ MIESZKAŃCÓW”. Po waszych czynach widać jak szybko trwonicie kredyt zaufania który otrzymaliście od mieszkańców

Ela
Ela
3 lata temu

Więcej szczegółów…

Dari
Dari
3 lata temu

W artykule zabrakło informacji ilu radnych było za, a ilu przeciwko likwidacji Straży Miejskiej.

every
every
3 lata temu
Reply to  Dari

Na razie to są tylko informacje z posiedzeń komisji. Sesja RM jest jutro i mam ją zamiar obejrzeć.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani, z samego ogladania nic nie bedzie, jako wyborcy, spokojnie przeczekajmy, zgodnie z przepisami, 10 miesięcy, jakie miną od wyborów, spisujmy te WSZYSTKIE, bledy i wypaczenia, obecnej Władzy, ktora ma za nic nasze postulaty, co juz nam pokazuje z całą mocą, i wreszcie zorganizujmy referendum, i jak mieszkancy pokażmy tym wybrancom, ze my mieszkancy, tez mamy wladze poparte argumentami, żeby tych ktorzy nas lekceważo, po prostu ODWOŁAĆ !!!!

Green
Green
3 lata temu

masz rację „Były”, ustawodawca dał taką możliwość, radni nie zdają sobie chyba sprawy, że w drodze referendum można odwołać całą radę, wystarczy wniosek do komisarza wyborczego z podpisami 10% uprawnionych do głosowania, dla miasta Mława jest to tylko 2,5tys

Ella
Ella
3 lata temu
Reply to  Green

Bardzo chętnie podpisze taki wniosek!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Green

Masz rację, ale tak jak napisalem powyzej, mamy obowiązek ,jako wyborcy odczekac 10 m-cy, jakie upłyną, od wyborow.,jak dobrze liczę to będzie, gdzieś w czerwcu, lub w lipcu, i po tym okresie mozemy zbierać podpisy,.

Jacek
Jacek
3 lata temu
Reply to  Green

ja też podpisze taki wniosek!

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Jacek

Jestem jak najbardziej za .Dosyć arogancji i przyklaskiwania burmistrzowi.Co za klakiery dostali się teraz do tej rady .

Black
Black
3 lata temu
Reply to  Green

Jestem za

every
every
3 lata temu

Mieszkanko 100% racji. To jest karygodne, żeby pani wiceburmistrz traktowała nas, mieszkańców jako imbecyli.
Jeśli wiceburmistrz tak uważa, to znaczy że JE burmistrz tak samo o nas, mieszkańcach myśli, bo przecież oboje są bardzo zgranym duetem.
Ja mam wrażenie, że to pani burmistrz niczego nie rozumie, pamiętam jak na sesji rady miasta w ubiegłym roku nie mogła pewnych spraw pojąć odnośnie terminów dotyczących tunelu na Kościuszki.
Pani burmistrz, czy to co pani powiedziała o mieszkańcach podpisujących petycję jest wg powiedzenia:
SĄDZĘ CIEBIE WEDŁUG SIEBIE?
Czy może uważa pani, że ktoś nas zmuszał do tego podpisu?
Drodzy mieszkańcy, wyborcy, kogo Wy wybieracie na burmistrza, na radnych? ludzi, którzy mają Was w d.pie?
Obudźcie się, już najwyższy czas.

Adam
Adam
3 lata temu
Reply to  every

Rzeczywiście słowa Pani wiceburmistrz mogą być obraźliwe dla 1500 osób

Były
Były
3 lata temu

WSTYD RADO MIASTA ! WSTYD PANIE BURMISTRZU ! ( nie mówiąc już o arogancji i lekceważeniu WYBORCÓW przez Panią Wice Burmistrz Budzichowską ! ). Wyborcom nie chcecie pomóc, a swoje „kabzy” nabijacie z naszych podatków co miesiąc po 2.000 zł. i nie chcecie tego tego obniżyć! Ich diety ( 21 osób ) pokryją w pełni ubytek w budżecie Miasta ! ).
Już nie pamiętacie kto Was wybrał ? Dostali po 100 – 200 głosów a lekceważą ok 1500 zebranych podpisów !
Do dzieła Mieszkańcy ! Zróbmy referendum !!! Odwołajmy tych byle jakich „reprezentantów” naszego Miasta !
A gdzie są Radni Pisowcy ? Dorwali się do władzy i za parę groszy już jest im dobrze? Głosują, jak urzędnicy im karzą mając „gdzieś” swoich „Wyborców” !
Wierzę w zbiorową mądrość Mławian !
Do dzieła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jedziemy z nimi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Były

BYLY–jako jeden z inicjatorów, REFERENDUM, powinieneś pilnowac tej incjatywy obywatelskiej, ale z tym jechaniem musimy poczekać, do czerwca, i wtedy, kozystajac z portalu, zorganizujmy spotkania, ludzi, ktorzy sa chętni ,do realizacji, JAKŻE WAZNEJ INCJATYWY OBYWATELSKIEJ. A co do wypowiedzi zastepcy, Burmistrza tak powinna przeprosić, ale z pewnością nie zba tego słowa. PRZEPRASZAM

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Uwaga pani wiceburmistrz o tym, że nie wiedzieliśmy, pod czym się podpisaliśmy, jest po prostu oburzająca i skandaliczna!Jak mówi powiedzenie – każdy sądzi podług siebie. Powinna przemyśleć i przeprosić za to mieszkańców Mławy.

A. Byks
A. Byks
3 lata temu

Potrzeby finansowe miasta są ogromne. To pewnik, ale takie potraktowanie wniosku, który podpisało w imieniu rodzin ponad tysiąc osób jest świadectwem ignorancji obywateli ze strony miasta. Rozważmy pomysł aby komunikacja miejska była bezpłatna dla: uczniów, studentów, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych, a osoby pracujące niech płacą za bilety. Wówczas będzie miało to jakiś sens, ale całkowite odrzucenie wniosku mieszkańców przez komisję to zlekceważenie tych ludzi. Do zobaczenia przy urnach w czasie następnych wyborów !!!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  A. Byks

DO ZOBACZENIA PRZY URNACH, W CZASIE REFERENDUM—bo czekanie jeszcze 4 lata to ta ekipa może nam narobic sporego bałaganu, mam nadzieja że znajdzie się mieszkaniec, ktory zbierze ekipę ktora przygotuje zgodnie z przepisami, wniosek dotyczący referendum.

obiektywny
obiektywny
3 lata temu

Kto się wstrzymał chcę poznać tego człowieka. Reszta to tylko pachołki aby łapki do góry. Mają w poważaniu mieszkańców. Co za hipokryzja, przed wyborami całują w tyłki wyborców a po tylko swoje wywalają do całowania.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  obiektywny

Tego który się wstrzymał widać dokładnie na zdjęciu, był kandydatem na Burmistrza. Natomiast, koalicjant Kowalewskiego, Kiełbiński, zgodnie z prykazem Wojnarowskiego, który jest także w grupie Kowalewskiego, i jako Przew. Komisji, realizuje jego wizje. Natomiast Kiełbiński podnosi wysoko rączki aby go było widać, i zagłosuje, za każdą Uchwalą—bo takimi głosowaniami spłaca, dług za wybranie go DYREKTOREM L.O. PANIE KIEŁBIŃSKI CZAS ABY PAN WRESZCIE PODJĄŁ DECYZJĘ, i przestał łapać kilka srok za ogon, a zająć się tym aby dobrze się wywiązywać z funkcji DYREKTOR L.O, A POZOSTAŁE FUNKCJE PRZEKAZAĆ INNYM AKTYWISTOM Z PIS.

pracownik UM
pracownik UM
3 lata temu

Co za hipokryta z Kiełby. Najpierw zbiera podpisy pod likwidacja a potem się wymiguje

Jaktr
Jaktr
3 lata temu

Jaki ty zly czlek jestes Dziadek z bliska

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Jaktr

Wolę byc tym zlym, niz lizusem i klakierem , tej niby mlawskiej Wladzy, ktora absolutnie nie liczy się z glosem mieszkańców, a ty mas, prawo aby wyrazac swe zdanie, chociarz ono nie jest adekwatne do faktow, bo krytyka, jeszcze nikomu nic zlego nie przynosi, jedynie to ze do ktorych jest ona kierowana, jesli mają choć troszeczkie oleju w glowie, to mogą to zmieniac na lepsze.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Wszystko było do przewidzenia.
Wszystko dzieje się zgodnie z wolą i zaleceniami burmistrza.
Potrzeby mieszkańców i miasta w ogóle się nie liczą, liczą się tylko dyrektywy władz.
Mieszkańcy miasta nie są dla burmistrza godnym partnerem, dla burmistrza godnym partnerem jest biznes, duży biznes.
Mieszkańcy są ważni przed wyborami, wtedy ich się dostrzega, a po wyborach niestety ma się ich pewnej części ciała.
Na parking dla LG miasto stać, ale zwiększenie bonifikaty przekształceniowej dla mieszkańców już niestety nie.
Może co niektórzy wyborcy Jego Ekscelencji i jego dworu przejrzą na oczy? – chociaż to chyba nierealne, bo im wystarczy krzywy uśmieszek , ukłon i całowanie rączek, a wyskoki nieważne…

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x