Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Są już listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli. Dla 67 zabrakło miejsca


fot. ilustracyjneHandemade with love Lucky&Berry

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych są udostępnione w placówkach prowadzących rekrutację.

Ogółem wzięło w niej udział 429 dzieci. Dokładnie 400 z nich to mieszkańcy Mławy, a 29 pochodzi spoza terenu miasta.  Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zostało przyjętych 333 dzieci, liczba nieprzyjętych wynosi 67 (rodzice siedmiorga dzieci nie potwierdzili woli zapisania dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego).

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego 60 dzieciom z terenu naszego miasta, które nie znalazły miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, zostaną wskazane inne miejsca realizacji wychowania przedszkolnego. Nastąpi to przed rozpoczęciem rekrutacji uzupełniającej (27 maja br.).

W chwili obecnej Miasto Mława pracuje nad możliwością stworzenia miejsc dla dzieci, które nie dostały się do przedszkoli w procesie rekrutacji, biorąc pod uwagę możliwości lokalowe budynków przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa oświatowego dzieci spoza terenu Miasta Mława, dostaną się do przedszkoli, jeżeli po przeprowadzeniu rekrutacji jednostki te nadal będą dysponowały wolnymi miejscami. O ilości wolnych miejsc w postępowaniu uzupełniającemu dowiemy się 27 maja br.

 

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Janusz
Gość
Janusz

To niech nie zapisują do przedszkola dzieci jak pracy nie mają i siedzą w domu, a później pracujący rodzić nie ma co z dzieckiem zrobić.. Zapisują dzieci i odbierają jak sprawy swoje załatwią

Anonim
Gość
Anonim

Zapisze dziecko do przedszkola bo za darmo i ma wolne pół dnia. Można się lansować po mieście bo przecież pracować się nie opłaca.