Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są już pierwsze bociany w naszym powiecie. Wiosna już pewna


fot. nadesłane


Dziś mamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Niejako na potwierdzenie zgodności kalendarza z naturą w Wojnówce (gm. Wiśniewo) i Miączynie Małym (gm. Szreńsk) pojawiły się pierwsze bociany. Podobno jeszcze nie osiadły na stałe w wybranym gnieździe, ale w oczekiwaniu na samice wędrują i wybierają najlepsze. „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!”

(Aktualizacja, godz. 13:15)

Dotarła do nas kolejna seria zdjęć nadesłanych przez czytelników. Bociany sfotografowane dziś w Miączynie Małym – dziękujemy za fotorelację!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborczyni
Wyborczyni
3 lata temu

Wiosna wiosna, w polityce też „Wiosna” się zbliża. Jak miło 🙂

kot
kot
3 lata temu

A bociany wcale nie są monogamiczne, tzn. nie przeżywają z jednym partnerem życia , jak w teorii ludzie , czy …wrony.Nie zasiedlają tego samego gniazda zawsze, szukają czasem nawet w promieniu nawet 20 km ( znają łowiska i źródła żywności).A i potrafią walczyć z przeciwnikiem o gniazdo, i jajka konkurenta wyrzucić z gniazda . W takim przypadku walczą czasem cztery ptaki- pan i pani bocianowa z konkurencyjną parą .To wszystko zbadano dzięki obrączkowaniu bocianów..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x