Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiatowy Konkurs „My też mamy talent” po raz piąty. Znamy laureatów


Uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego rywalizowali o laury w piątej edycji konkursu „My też mamy talent”. Triumfatorami tegorocznych zmagań byli Paulina Kowalska z SP w Morawach i teatr Talitha Kum z SP w Dąbrowie. Gratulujemy!


Podczas finału V Powiatowego Konkursu „My też mamy talent” zaprezentowało się siedmioro solistów i pięć zespołów. Licznie zgromadzona w środowe przedpołudnie 20 marca w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie publiczność była pod dużym wrażeniem zdolności wokalnych, recytatorskich, tanecznych i aktorskich młodych artystów. Jury, w skład którego weszli Michał Gogolewski (przewodniczący), Hanna Matecka-Wieczorek i Andrzej Karpiński, miało twardy orzech do zgryzienia. Po długich naradach postanowiło przyznać pierwsze miejsca Paulinie Kowalskiej ze Szkoły Podstawowej w Morawach (taniec „Modern Jazz”) i teatrowi Talitha Kum ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie (spektakl „Miriam”) oraz wyróżnić Kingę Józefowicz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie (piosenka „Obiecuję” Roksany Węgiel) i parę taneczną Aleksandra Woźniak – Mateusz Siemianowski (pokaz tańca latynoamerykańskiego). Zwycięzcy otrzymali dyplomy i ufundowane przez sponsorów nagrody. Upominki przewidziano także dla pozostałych uczestników artystycznych zmagań.

Dodatkową atrakcją dla widzów był występ przygotowany przez Zespół ABC ze Szkoły Podstawowej nr 6, który można było obejrzeć jeszcze przed rozpoczęciem prezentacji konkursowych.

Organizatorami V Powiatowego Konkursu „My też mamy talent” były Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie i Miejski Dom Kultury w Mławie. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki SP nr 6: Joanna Bober, Ewelina Borowska, Justyna Dalka, Ilona Głoskowska, Barbara Michalska i Ewa Sekuła.

Uczestnicy finału konkursu:

Prezentacje indywidualne

Alicja Włodarska – ZPO nr 2 w Mławie – gra na fortepianie „Holiday in Paris”

Aleksandra Jarosz – SP w Stupsku – występ wokalny „Boję się”

Julia Siemianowska – SP w Zawadach – recytacja „Ośla ławka” Hanny Niewiadomskiej

Maria Miączyńska – SP w Dąbrowie – występ wokalny „Dłoń” Natalii Kukulskiej

Paulina Kowalska – SP w Morawach – taniec „Modern Jazz”

Kinga Józefowicz – SP nr 6 w Mławie – występ wokalny „Obiecuję” Roksany Węgiel

Julia Zawadzka – SP w Wyszynach Kościelnych – recytacja „Lokomotywa” Juliana Tuwima

Prezentacje zespołowe

Maja Tuszyńska, Zofia Jędrzejewska, Gabriela Libudzka, Wiktoria Jaworska – ZPO nr 1 w Mławie – układ taneczny „Fitdance”

Aleksandra Klimek, Ewelina Kobielska, Maja Gesek – SP w Zawadach – skecz kabaretu Hrabi „Mama Wandzia”

Zespół Perełki (Zofia Bąk, Maria Jarosz, Maja Karpińska, Julia Sowa, Zuzanna Sowa) – SP w Stupsku – występ wokalny „Nie bój się chcieć” Pauliny Przybysz

Teatr Talitha Kum (Klaudia Dudzińska, Dominika Racka, Błażej Gralewicz, Bartosz Pakuszewski, Weronika Przybysz) – SP w Dąbrowie – spektakl teatralny „Miriam”

Aleksandra Woźniak, Mateusz Siemianowski – SP nr 6 w Mławie – pokaz tańca latynoamerykańskiego

źródło i fot. UMM

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Brcgdhte
Brcgdhte
3 lata temu

6n8rz

Brcgdhte
Brcgdhte
3 lata temu

To był występ szkoły muzycznej i szkół tańca a nie mam talent

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x