Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W piątek Światowy Dzień Wody. Jak jest ta w Mławie?


Przeprowadzone w zeszłym roku przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie badania dowiodły, że woda w tutejszych wodociągach zbiorowego zaopatrzenia charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Podobnymi wynikami nasze miasto szczyci się już od lat.


W ramach prowadzonych badań jakości wody z wodociągu publicznego w Mławie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pobrał ze stałych punktów monitorowych 8 próbek wody. Dodatkowo, w ramach kontroli wewnętrznej prowadzonej przez zarządcę wodociągu – Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnię Ścieków „WOD-KAN” Sp. z o.o. – pobrano 22 próbki wody. Jak wynika z analizy wyników badań, na koniec 2018 r. woda w mławskim wodociągu była przydatna do spożycia – nie zostały przekroczone żadne z monitorowanych parametrów chemicznych, mikrobiologicznych, organoleptycznych i fizykochemicznych.

W piątek 22 marca będziemy obchodzili Światowy Dzień Wody. Zachęcamy mieszkańców do podejmowania działań mających na celu oszczędność oraz zachowanie czystości wody. Przede wszystkim używajmy w naszych gospodarstwach domowych tyle wody, ile jej faktycznie potrzebujemy, oraz nie zanieczyszczajmy jej naturalnych źródeł. Dbając o środowisko i zasoby wody, troszczymy się o zdrowie i dobrą przyszłość nas oraz naszych dzieci.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jaa
jaa
3 lata temu

Prawda! Twarda ta nasza woda jak kamień !

Dar Grabiny
Dar Grabiny
3 lata temu

Zdatana to picia to ona jest, ale kamienia w niej co nie miara…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x