Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tunel dla pieszych na Wólce o krok bliżej


Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy tunelu pieszo-jezdnego w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i magistrali kolejowej E65. Na oferty projektantów czekać będzie do 25 marca br.


To już drugie podejście do rozwiązania problemu braku przejścia przez tory. Miasto już raz zleciło opracowanie dokumentacji kładki nad torami. Ostatecznie pod naciskiem mieszkańców z tego rozwiązania się wycofało, a dokumentacja trafiła do kosza.

Teraz ratusz już jasno określa , że chodzi o budowę tunelu dla pieszych i rowerzystów. Zakres opracowania obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej i szczegółowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej tunelu, który ma połączyć Zatorze z ulicą Kościuszki i Aleją Św. Wojciecha.

Dokumentacja techniczna ma zawierać kompletne projekty budowlane ze wszystkimi uzgodnieniami i decyzjami, projekty wykonawcze dla wszystkich branż z usunięciem kolizji: mostowej, kolejowej, drogowej, sanitarnej, elektrycznej wraz oświetleniem, teletechnicznej, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary, kosztorysy inwestorskie, zbiorcze zestawienie kosztów. Projektant w części kosztorysowej powinien zaplanować podział kosztów do poniesienia pomiędzy PKP (zakres robót w pasie kolejowym pomiędzy główkami skrajnych szyn) i Miasto Mława.

Póki co miasto planuje zapewnić w budżecie środki na realizację inwestycji w latach 2021-2022 w łącznej kwocie 2,5 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tunel
Tunel
3 lata temu

„Teraz ratusz już jasno określa, że chodzi o budowę tunelu dla pieszych i rowerzystów”.
BARDZO dobrze, TUNEL to jedyne humanitarne rozwiązanie, dla osób starszych, z problemami sercowo-krążeniowymi wdrapywanie się na i z kładki i to w XXI wieku jest już niewykonalne:-(
Tunel, piesi, rowery, małe osobowe. To dobre rozwiązanie na dłuższy czas. Teraz konsekwentna realizacja – im szybciej, tym lepiej, naprawdę ludzie tamtędy przechodzą nadal – mimo braku przejścia, więc dość zwlekania!

Anka
Anka
3 lata temu

Mieszkańcy wólki za późno i zbyt łagodnie zabrali się za sprawę zamknięcia przejazdu. W innych miastach Polski ludzie blokowali tory kolejowe i przejazdy pozostały. Wyremontowali je jeszcze, pendolino jeździ i wszyscy są zadowoleni. Piesi i tak tamtędy przechodzą, tyle że teraz ryzykują własne życie. Mój ojciec jest maszynistą. Wszyscy wiedzą że jest tam niebezpiecznie, więc pociągi i tak zwalniają. Jaki sens był zamykania tego przejazdu?!

zaba na lawce
zaba na lawce
3 lata temu

Czy ktoś wie dlaczego ta inwestycja jest zaplanowana na lata 2021-2022? Myślę ze termin nie jest przypadkowy. Przez cały okres poprzedzający p. burmistrz będzie mówił, ze mimo ogromnych kłopotów finansowych nie śpiąc po nocach. Myślał jak tu nieba przychylić mieszkańcom Zatorza. Będzie dobrym wujkiem? Będzie!!!
I o to własnie chodzi. A pamietajmy ze wybory beda w 2022 i to bedzie ostatnia kadencja p. burmistrza (jesli utawa sie nie zmieni). Wszystko dobrze przemyslane. chodzi o kolejną kadencje i glosy a nie o tunel, ktorego nigdy nie bedzie.

Kolega
Kolega
3 lata temu
Reply to  zaba na lawce

Niestety, kadencja bunia kończy się dopiero w 20023 i tunel pewnie zostanie oddany w roku wyborczym. Bunio będzie budował dłuuugggooo, jak przystoi na jego możliwości.

Miasto prywatne
Miasto prywatne
3 lata temu

Tunel do gwiazd, tunel do nieba, tarara tarara…. 2021-2022. To może lepiej wygląda już 2222 ! Tak, piękny tunel przyszłości z teleportacją jak w Star Trek !!! Kolejne pieniądze w BŁOTO. Mieszkańcy już są tak wku…eni, że żadne koncepcje, projekty nic tu nie zmienią. Argumenty że to dla kilku rodzin są po prostu żenujące i głupie. Wszędzie stawia się na przeprawy i komunikację bo to jest ROZWÓJ MIASTA. U Nas jest rozwój, PPP i pseudodeveloperki, bo z porządnym budownictwem nie ma to nic wspólnego… Szkoda tylko że mieszkańcy dali się znowu zrobić w bambuko…

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu

Jeśli piszesz że mieszkańcy ZATORZA są tak WKU***ENI. to niech wreszcie się zmobilizują i wezmą do roboty, aby wreszcie Burmistrz Kowalewski zacząl realizować hasło NIC O NAS BEZ NAS, bo manna sama z nieba nie spadnie a dalsze czekanie nic tu nie da,

Mol
Mol
3 lata temu

Trzeba zmienić nazwę z Wólki na np. Zatorze, bo słowo Wólka brzmi jak nazwa wioski.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Mol

Mole, to sa szkodniki, ktore goszcza w naszych szafach. A skoro Ci nie odpowiada, nazwa WÓLKA, to nie powino być dla Ciebie problemem, wracaj na tą wioskę, skąd przyszedłeś, a WÓLKE, TO zostaw w spokoju.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu

Macie rację Panowie!!!!—, ale jaka władza takie zarządzanie w naszej Mławie, no bo jak według Burmistrza by to wyglądało aby Burmistrz, z mieszkańcami konsultował, projekty, już raz nakrzyczał na mieszkańców, no ale daliśmy mu glejt do rządzenia, więc rządzi???—masz rację Pasażer, że jeśli już się coś robi tym bardziej drąży tunel to po całości, no ale władza to władza, jak się nam nie podoba to najwyżej nic nie będzie!!!!—.

h13
h13
3 lata temu

Na budowę parkingu dla firmy prywatnej LG 2 miliony znalazły się bez problemu.
Dla mieszkańców, na 2,5 mln trzeba czekać 3 lata. Brawo!

AntyKo
AntyKo
3 lata temu

I znów, bez konsultacji z mieszkańcami, podobnie jak kiedyś z kładką dla pieszych. Oni się nic nie nauczą.
My tego nie odpuścimy, i będzie płacz, że zmarnowali pieniądze na projekt.

Pasażer
Pasażer
3 lata temu

Jeśli ma być tylko przejście dla pieszych to cała ta budowa mija się z celem

AntyKo
AntyKo
3 lata temu
Reply to  Pasażer

Zgadzam się. Obaj burmistrzowie, Rakowski i Kowalewski, zniszczyli układ komunikacyjny miasta. Ta sprawa nie dotyczy tylko Mławian mieszkających po zachodniej stronie torów, lecz wszystkich mieszkańców. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją, że tunel służyłby wszystkim. Ignoranci z UM w swojej krótkowzroczności, skumulowali ruch w ciągu dwóch wiaduktów, które wielokrotnie zimą są zablokowane. Tunel na Kościuszki usprawniłby ruch w obrębie miasta i zmniejszył uciążliwość na wielu ulicach.

Stefan
Stefan
3 lata temu
Reply to  AntyKo

Zapoznajcie się Panowie z szacunkowym kosztem poszczególnych wariantów i odpowiedźcie sobie na pytanie dlaczego cała reszta miasta miałby fundować dla kilkunastu rodzin z Wólki full – wypas tunel za kilkadziesiąt milionów. To co ma być to jest optymalne rozwiązanie i to jest to o co od lat mieszkańcy walczą. .

Zatorzanin
Zatorzanin
3 lata temu
Reply to  Stefan

Stefan weź się puknij w tą swoją pustą główkę! Jeśli chcesz się wypowiadać to rzetelnie i nie mijając się z prawdą! Kilkanaście rodzin dobre! Naucz się liczyć! I koszt kilkadziesiąt milionów! Widać że wyborca tego kompetentnego Pana z Ratusza! Wystarczy conajwyżej kilkanaście milionów A nie kilkadziesiąt! My nie chcemy tunelu tak jak go nazwałeś FULL-WYPAS dla ciężarówek wystarczył by dla osobowych!następny który słucha argumentów zwykłych ludzi!Mława jest naszym wspolnym DOBREM dla wszystkich A nie tylko dla wybranych z PRZED TORZA!

bvdMU
bvdMU
3 lata temu
Reply to  Stefan

Stefan, przeczytaj to co powyżej, usiądź i pomyśl, to nie boli. A szacunkowe koszty były obliczone pod tezę – „tunelu ma nie być”.
Poza tym, miej pretensje to swoich kolegów z UM. Gdyby nie wybudowali na wybory Al,.Deweloperów/św.Wojciecha, to koszt tunelu na Kościuszki byłby wielokrotnie niższy. Więc nie zarzucaj mieszkańcom niegospodarności, a władzom miasta.
Proszę jeszcze raz, więcej myśl.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Stefan

TYPOWY KLAKIER BURMISTRZA, czy wszystko przepisałeś z tej notatki??—jeśli jesteś tak zapoznany z tymi wariantami, to powiedz dlaczego Władze miasta, nie szukając żadnych projektów, zrealizowały w trybie pilnym parking dla L.G którego koszt to 2 mil. Powinieneś w swym poście, przynajmniej, przestać się wypowiadać za mieszkańców ZATORZA, bo ich cel dotychczasowych spotkań i protestów, jest zgoła inny. Gdzie się pochowali pozostali aktywiści z tych pisowskich spotkań, a w szczególności Panowie ŁUKASIAK, przewodniczący Rady Powiatu, KRAJEWSKI Radny, POL, v-ce Przew.Rady Miasta, no i Przew. PIS KIEŁBIŃSKI Radny KTÓRY JUŻ PO WYBORACH W NAGRODĘ ZOSTAŁ DYR. L.O , I NIE POWINNIŚMY SIĘ DZIWIĆ, ŻE TERAZ NIE MAJĄ CZASU, NA ZAJMOWANIE SI Ę WASZYMI SPRAWAMI, SZANOWNI– mieszkańcy ZATORZA i powinniście od nich żądać, aby realizowali swe obietnice, a ty Stefan z tym tłumaczeniem, powinieneś MILCZEĆ,

h13
h13
3 lata temu

Masz ode mnie łapkę w górę, bo dobrze gadasz

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x