Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strzegowo nie będzie ubiegać się o prawa miejskie


Znane są już wyniki społecznych konsultacji, przeprowadzonych w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Strzegowo. Niemal dwukrotnie więcej osób wypowiedziało się przeciw takiemu pomysłowi, niż za nim.


W przeprowadzonej przez władze gminy ankiecie mieszkańcy mieli możliwość oddania głosu „za”, „przeciw” i „wstrzymuję się”. Okazało się, że opinia mieszkańców jest zdecydowana. Przeciwko ubieganiu się o status miasta opowiedziało się 1169 mieszkańców, za – 591, wstrzymało się jedynie 71, a 4 głosy były nieważne.  Ankietę wypełniło 1836 osób na 6225 uprawnionych. Warto zauważyć, że miejska idea nie zyskała poparcia nawet w samym Strzegowie. Tylko 12 mieszkańców poparło ten pomysł, 384 było przeciw.

Nieco wcześniej procedurę ubiegania się o prawa miejskie rozpoczął Szreńsk, ale tam również jest to dopiero etap konsultacji społecznych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piki
Piki
3 lata temu

Mądrzy ludzie, po co im ceregiele, koszty i większe podatki? I tak Gmina Strzegowo bardzo dużo pozyskuje dotacji na różne inwestycje.

STR
STR
3 lata temu

Zwycięstwo!

Szreńsk
Szreńsk
3 lata temu

A niby gdzie są te konsultacje w Szreńsku?

luki14
luki14
3 lata temu
Reply to  Szreńsk

polecam odwiedzić stronę internetową szrensk.com.pl i tam wszystkiego się państwo dowiedzą 🙂

GOSC
GOSC
3 lata temu

Brawo dla władz Strzegowa, super że w pierwszej kolejności wzięli pod uwagę zdanie mieszkańców, pozdrawiam

Radny
Radny
3 lata temu
Reply to  GOSC

Dla władz gminy Strzegowo, a nie Strzegowa.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x