Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oto Mistrzowie Pięknego Czytania


Maksymilian Cecelski, Marysia Filip i Konstanty Woźniak, to zwycięzcy konkursu czytelniczego i szkolni mistrzowie pięknego czytania.


W Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie uczniowie klas II walczyli o tytuł Mistrza Pięknego Czytania w konkursie czytelniczym. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, rozwój inwencji twórczej i zainteresowań czytelniczych.

Zadaniem uczestników konkursu było wybranie odpowiedniej książki i głośne odczytanie jej fragmentu  przed publicznością – kolegów i koleżanek z klas drugich. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: pani Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie, pani Grażyna Nehring, pedagog szkolny w Szkole Podstawowej Nr 3 i pani Wioletta Polak, nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej Nr 3. W czasie prezentacji jury oceniało poprawność czytania, interpretację tekstu, stronę emocjonalną przekazu oraz odpowiedni dobór stroju i rekwizytów.

Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych do finałowego występu. Wszystkie prezentacje były doskonale przygotowane a występujący zachwycili publiczność i jury wspaniałymi strojami i rekwizytami.

Zwycięzcą konkursu został Maksymilian Cecelski z klasy II a, który przeczytał fragment „Legendy o Robin Hoodzie” wzbogacając swój występ o wspaniały strój i rekwizyty. Drugie miejsce zajęła Marysia Filip z klasy II a – za piękną prezentacje opowiadania o Mikołajku autorstwa J.J Sempé. Miejsce trzecie zdobył Konstanty Woźniak z klasy II a, który brawurowo przedstawił postać Koziołka, bohatera książki „ Nie płacz, Koziołku”.

Jury  przyznało wyróżnienia pozostałym uczestnikom konkursu: Aleksandrze Błaszkiewicz, Tomaszowi Duckiemu i Kai Sadłos.

Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała przeczytanych fragmentów książek i nagradzała swoich kolegów i koleżanki gorącymi brawami.

źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x