Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MPS1 – XIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski


Dnia 14 marca 2019r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbył się XIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski utworów Marii Konopnickiej.


W konkursie wystąpiło 12 dzieci z mławskich szkół i przedszkoli: 5 solistów i 3 zespoły 2 – 3 osobowe. Przedszkolaki recytowały następujące utwory: „Stefek Burczymucha”, „Sposób na laleczkę”, „Jasio śpioszek”, „Pan Franciszek”.

Biorąc pod uwagę dobór repertuaru, stopień opanowania tekstu, prezentację sceniczną Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę. Nagrodę główną – statuetkę Grand Prix otrzymał zespół z Przedszkola Niepublicznego „Bajkowy Dworek”za recytację wiersza pt. „Stefek Burczymucha”. Komisja przyznała również 3 wyróżnienia. Otrzymali je:

– Adam Barioni z MPS3 – za wiersz pt. „Stefek Burczymucha”,

– zespół z PP „Dzieciątka Jezus” – za wiersz „Sposób na laleczkę”,

– Lena Dobrzyńska z ZPO nr 2 – za wiersz pt. „Stefek Burczymucha”,

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i książki. Po występach młodzi recytatorzy i nauczycielki zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich nauczycielkom i rodzicom.
Konkurs przygotowały: Teresa Radziszewska, Karolina Sasiak, Aleksandra Stando.

Mając na celu integrację dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz rozwijanie zainteresowania literaturą Marii Konopnickiej konkurs będzie z pewnością kontynuowany w kolejnych latach.

źródło i fot. MPS nr1

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x