Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gold Team znowu najlepszy. Gospodarze z wicemistrzostwem


Podobnie jak przed rokiem, ekipa z gminy Stupsk Gold Team okazała się najlepsza w finałowych zawodach Amatorskich Lig Fustalu. Zresztą podobieństw do poprzedniej edycji imprezy było więcej. W finale pokonali ponowie Czerwone Diabły.


Na hali w Szreńsku swoje umiejętności zademonstrowało osiem drużyn z czterech gmin. W fazie grupowej, oprócz finalistów, najlepsze wrażenie sprawili gracze Niegocina. Stworzyli najmłodszy zespół turnieju, a mimo to od początku poczynali sobie bez żadnych kompleksów. Na inaugurację ograli 2:0 obrońców tytułu. Ostatecznie z dorobkiem siedmiu punktów wygrali zmagania w grupie B.

Jednak w półfinale nie zdołali pokonać przedstawiciela gospodarzy. Czerwone Diabły w swojej gminie zajęły drugie miejsce. Najlepsi w Szreńsku mistrzowie z Radzanowa nie zdołali wygrać w eliminacjach żadnego spotkania.

Bohaterem Diabłów okazał się Szymon Racki. Strzelił jedynego gola w półfinałowej batalii. W finale był jednak, podobnie jak koledzy z drużyny, bezradny. Konkurenci ze „złotego zespołu” nie tylko okazali się skuteczni w ofensywie, zamknęli też drogę do swojej bramki, dzięki czemu świętowali sukces 2:0.

Na trzecim miejscu finiszowali niegocinianie. W regulaminowym czasie nie zdołali pokonać Oszczędnych Technicznie. Doszło do konkursu rzutów karnych. Bohaterem dodatkowej serii okazał się bramkarz drużyny z gminy Lipowiec Kościelnego. Skuteczne interwencje przyczyniły się do triumfu 3:2.

Najlepszym bramkarzem zawodów uznano jednak Marcina Paturalskiego (Gold Team), a korona króla strzelców przypadła Przemysławowi Klimkowi z Niegocina. Nagrodzono także drużyny – wójtowie gmin wręczyli drużynom z miejsc 1-4  pamiątkowe puchary, dyplomy i vouchery o wartości: 800 zł – I miejsce, 600 – II miejsce , 500 zł – III miejsce.

Klasyfikacja końcowa: 1. Gold Team ( Gmina Stupsk), 2. Czerwone Diabły ( Gmina Szreńsk), 3. Niegocin ( Gmina Lipowiec Kościelny), 4. Oszczędni Technicznie ( Gmina Dzierzgowo), 5-8. Radzanów (Gmina Szreńsk), Kuklin (Gmina Dzierzgowo), Red Bull Turza Wielka (Gmina Lipowiec Kościelny).

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x