Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tytuł Mławianina Roku dla ks. prał. dra Kazimierza Ziółkowskiego


Honorowe wyróżnienie tytułem  Mławianina Roku 2018 kapituła przyznała w tym roku ks. prał.Kazimierzowi Ziółkowskiemu, dziekanowi dekanatu zachodniego i proboszczowi parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Taka decyzja zapadła w sobotę 16 marca podczas posiedzenia kapituły, rozstrzygającej o przyznaniu tytułu. W tym roku kapituła oceniała tylko jednego kandydata, wniosek złożyło bowiem jedynie Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża JP II.


Uroczystość nadania tytułu, potwierdzającego nadanie dyplomu oraz wręczenie statuetki Św. Wojciecha tradycyjnie odbędzie się 23 kwietnia podczas obchodów z okazji Dnia św. Wojciecha, Patrona Miasta Mława.

Tytuł Mławianina Roku przyznawany jest od 1999 r. Do tej pory otrzymały go następujące osoby: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz, ks. kan. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak, Jan Golec, dr Jerzy Kwiecień, Henryk Kacprzak, Lidia Halina Rzeplińska, ks. dr Ryszard Kamiński, śp.Henryk Sławuta i Maria Świtoń. Teraz do tego grona dołączył ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
53 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaktr
Jaktr
3 lata temu

Gratulacje dla Ksiedza.

Lucek
Lucek
3 lata temu

Dziadek z bliska ty czytaj tam napisano lepsi dla innych a nie od innych.Za lepszych od innych to wy sie nazywacie sami ale czy tak jest to poddaje pod wątpliwość.To mozna wywnioskowac z waszych wypowiedzi.Zlymi jestescie a to niedobrze oj niedobrze.

Adam
Adam
3 lata temu

Czytam i wnioskuję, że tu młodzi madrzejsi,lepsi i bardziej doceniajacy , co w zyciu jest tak naprawdę najwazniejsze-szacunek do drugiego czlowieka.Ludzie nauczcie cieszyc sie z sukcesow innych ludzi.Jednak juz po raz kolejny w swoim zyciu musze stwierdzić,iż ludzie wierzący to ludzie lepsi dla innych,nie zazdroszczacy innym, potrafiacy docenic dobro.Duzo by tu pisac.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Adam

Ci młodzi którzy tak bardzo wierzyli—że najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka, i że wierzący to ludzie lepsi od innych—tak ci młodzi się bardzo mocno zawiedli, i jest ich wielu że dziś płaczą z niemocy że tym ludziom KSIĘŻOM, ZAUFALI —a gdzie ty byłeś że w tej twojej wierze działy sie takie okropieństwa wykorzystywania tych młodych i bardzo naiwnych dzieciaków, a dziś na konferencjach zamiast przeprosić skrzywdzonych i upokorzonych, idą w zaparte, i ty uważasz że dla takich ludzi trzeba mieć szacunek– lepiej będzie żebyś już nie pisał tych swych przemysleń, bo one mają się nijak do rzeczywistości.

Jarek
Jarek
3 lata temu

Nie rozumiesz co piszę.Piszac lepsi mam na mysli dobry czlowiek a nie wywyzszanie się.Dziwne ze tyle lat przezyles i naj wszystko naj wiesz, a nie wiesz ze weszyscy nie sa tacy sami.np.jak jakis facet zdradza tzn.ze wszystkie chlopy to zdrajcy?O jak ja nie lubie jak sie tak uogolnia.Widzisz wierzacy roznia sie od innych tym ze szanuja wszystkich ludzi nawet niewierzacych.Wy przeciwnie Wiem co piszę.

Adam
Adam
3 lata temu

Czytaj ze zrozumieniem nie lepsi ale lepsi dla innych.A to w zyciu sie liczy najbardziej .No i bedzie sie liczylo najbardziej.

every
every
3 lata temu
Reply to  Adam

Człowieku, słabo znasz ludzi, a szczególnie tych wierzących. Znasz przysłowie: „modli się pod figurą, a diabła ma za skórą”? – to się sprawdza w życiu. Znam wiele osób, które codziennie lecą do kościoła, a są podli, wredni, sąsiada by w łyżce wody utopili, nie wspomnę o roznoszeniu plotek przez te osoby.
Odnośnie tego proboszcza, to jaki on sukces osiągnął? – że został za nic mławianinem roku? No nie przesadzajmy – to żaden sukces.

Jolka
Jolka
3 lata temu
Reply to  every

Bredzisz

Zuzia
Zuzia
3 lata temu

Brodacz Nie znasz ksiedza to nie wypowiadaj sie.A ksiadz mieszka w Mlawie juz od dawna i tak jak kazdy z nas jest obywatelem miasta.

.Brodacz
.Brodacz
3 lata temu
Reply to  Zuzia

No to proszę mi wyszczególnić co takiego ważnego dla Mławy ten człowiek zrobił. Pewno tyle samo co i tych czterech poprzednich tym samym tytułem obdarzonych. A znać osobiście nie potrzebuje bo ja hipokrytów omijam z daleka. i dla mnie oni są w państwie świeckim jak wrzód na D…. No ale takie idiotyzmy uznaniowe to mogą tylko występować za rządów PIS-u i na takim zadupiu jak Mława. Wstyd dla mławian a jeszcze większy dla – godnej pożałowania- KAPITUŁY

Mlodziez
Mlodziez
3 lata temu
Reply to  .Brodacz

Wyrazaj sie ,tym sie charakteryzujesz?Takim slownictwem .Pieknie.Az przykro

Mariusz
Mariusz
3 lata temu
Reply to  .Brodacz

Dziwne ze nie wierzy a tyle wie o ksiezach

Młodzież
Młodzież
3 lata temu

Mądrych dobrych ludzi wyróżniają a zawsze znajdą się tacy co potwornie zazdroszczą. Starajcie się każdy ma szanse a nie psioczycie.

Jarek
Jarek
3 lata temu
Reply to  Młodzież

Zgadzam sie gratuluje cala moja rodzina i znajomi.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Młodzież

Nie wypowiadaj się w liczbie mnogiej, mów i pisz sam za siebie, jesteś zbyt młody aby odnosić się do ocen nikt z piszących nikomu nie zazdrości, a to dlatego że to wyróżnienie, winni otrzymywać mieszkańcy, naprawdę zasłużeni dla miasta,

Mlodziez
Mlodziez
3 lata temu

Wypowiadamy sie w liczbie mnogiej ponieeaz jestesmy tu grupą i czytamy co wypisujecie.

Julek
Julek
3 lata temu

Propozycja dla dzidka z bliska -zglos sie moze Cie wybiora za super zazdrosc z Mlawy

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Julek

Julek młodzieńcze, twoja propozycja, dla mnie mija się z celem, boa ja jak wynika z mego nicku, co mniałem, w mym mieście osiągnąć, to już dawno ośiągnąłem, i mam na starość wiele pozytywnych wspomnień, ze swych ośiągnięć, i nikomu nie zazdroszczę, a jak wiesz mam prawo wypowiadać swoje zdanie na portalu, tak samo jak Ty, możemy się różnić w ocenach, tylko że moja wiedza nabyta przez lata żyjąc w Mławie, pozwala mi w swych postach zwracać uwagę na działania propagandowe obecnych władz samorządowych, nieco bardziej krytycznie, nie potrafię być naiwnym klakierem i sługusem władz.. Ale niech każdy z nas zostanie przy swoim. Tobie może to odpowiadać, mnie nie zmuszaj do tego abym był tego samego zdania co Ty, a propozycje zachowaj dla swojego dziadka.

Jarek
Jarek
3 lata temu

Moj dziadek to czlowiek wzor dla wszystkich powyarzam wszystkich

Brodacz
Brodacz
3 lata temu

Trzeba naprawdę byle jak mieć w głowach by w stosunkowo krótkim czasie tytuł mławianina roku tak lekką ręką przyznać aż 5 klerykom. To raczej przyznaje kaplica nie kapituła Jako rodowity mławianin czuje się tym zbulwersowany. Ich zasługi dla Mławy to prawie żadne. Ot takie podlizywanie się klerowi widocznie jest na czasie. A może członkowie kapituły czują się nadzwyczajnymi grzesznikami i jest coś za coś…Dbanie o parafie o kościół to ma większego znaczenia dla ogółu naszego miasta. Niech wyróżnienia otrzymuje od biskupa ale od kapituły która ma reprezentować społeczeństwo mławskie to gruba przesada.

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  Brodacz

Bredzisz brodacz co za podlizywanie

Rodzina
Rodzina
3 lata temu

GRATULUJEMY Księdzu . Właśnie tacy ludzie zasługują na ten tytuł.

krys
krys
3 lata temu

narazie mamy taki trend, może czas na zmiany?

Młodzi z parafii.
Młodzi z parafii.
3 lata temu

Nie wiedzieliśmy nawet ze Ksiądz Proboszcz uzyskał ten tytuł.Wielkie gratulacje.To wspaniały człowiek, już dawno zasługiwał na wyróżnienie.Wystarczy pójść do kościoła na osiedlu.GRATULUJEMY.

Mława
Mława
3 lata temu

Gratulacje dla Ksiedza.Mamy wspanialych kaplanow w parafii a Ksiadz Dziekan zasluguje na wyroznienie.

Studentka
Studentka
3 lata temu

Ksiadz Dziekan to wspanialy czlowiek.Juz dawno zaslugiwal na wyroznienie.

Młodzież
Młodzież
3 lata temu
Reply to  Studentka

Zgadzamy się z komentarzem.Gratulacje.

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu

Bardzo dobry wybor.To wspanialy czlowiek,kaplan i gospodarz naszej parafii.Kto zna Ksiedza Dziekana potwierdzi.Gratulacje.

Chris
Chris
3 lata temu

Czy naprawdę w całej Mławie nie ma ludzi wierzących?
Pytacie co zrobił ks. Kazimierz Ziółkowski?
Zapraszam do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.
Popatrzcie sobie „niewierni” jak jest zadbany, jakie mamy piękne witraże, pomnik ks. Jerzego Popiełuszki, itp. Ile jest jest troski i pracy włożonej miedzy innymi i w ogromnej mierze przez ks. prałata, w naszą wspólnotę duchową i materialną.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Chris

…ale dla Mławy co zrobił?
To co dla kościoła to mnie raczej nie interesuje, na to złożyli się parafianie, bez pieniędzy parafian nic by nie było. No ten pomnik… tak najważniejszy jest pomnik 😛 dobrze, że na terenie przykościelnym.

Piotr
Piotr
3 lata temu
Reply to  Chris

Czy yo on zrobil?Czy glupie ludzie dali na to wszystko!

Brodacz
Brodacz
3 lata temu
Reply to  Chris

Co ma jedno do drugiego… To niech jemu przyzna biskup czy ktoś u nich wyżej stojący tytuł dobrego gospodarza w parafii lub wyróżniającego się kapłana, ale nigdy tytuł należny człowiekowi o ogromnych zasługach dla całego miasta / nie kościoła czy parafii / W tak krótkim czasie tytuł ten bez żadnych głębszych uzasadnień przyznano aż 5 klerykom. To po prostu już zaczyna być / przyznawanie tych tytułów/ bez sensu.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Brodacz

PEŁNA ZGODA Z PAŃSKĄ OCENĄ NASZEJ PONUREJ Mławskiej rzeczywistości, jak sam Pan widzi ciężko jest się przebić, z dobrymi ocenami, wśród mławskich nawiedzonych,i słusznie pisze w swym poście Pani EWA. tak to już jest naprawdę żenujące,

Jarek
Jarek
3 lata temu
Reply to  Brodacz

Kleryk to student w seminarium.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarek

CHOLERA — CORAZ WIĘCEJ MĄDRYCH ‚INACZEJ” PRZEKAZUJE SWE UROJENIA, na portalu, ale w myśl porzekadła UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM**************i.t.p Jarek czyżbyś nauki pobierał od znanego Dyrektora, ostatnio wybranego w konkursie, przez znanych fachowców, z układu.

Arek
Arek
3 lata temu

Dziadek sbek co jeszcze glupiego napiszesz.Fakultety konczyles u Stalina

Luiza
Luiza
3 lata temu

Dziadek bredzilej szerzy nienawielsc do innych w naszej Mlawie co sie porobilo.Na szczescie mamy madrych mlodych.

Mariusz
Mariusz
3 lata temu
Reply to  Luiza

Luiza,zgadza sie ,staroci takich jak ten tu nikt juz nie slucha.To juz nie komuna ludzie sa inni.

Ewa
Ewa
3 lata temu

Ciekawe czym się zasłużyłł dla Mławy tylko tym że jest proboszczem ? To już naprawdę żenujące co oni wyprawiają.

Oj oj
Oj oj
3 lata temu

To jakiś ponury żart… nie chce już żyć w tym miasteczku.

DOBRA RADA
DOBRA RADA
3 lata temu
Reply to  Oj oj

To wyjeżdżaj do Brukseli. Powodzenia

Ernest
Ernest
3 lata temu

Został Mławianinem roku bo jak napisano wyżej, tylko jego zgłoszono… Skoro mohery prężnie działają a nikt inny nie kwapi się do zgłoszenia kogo kolwiek to nie miejmy pretensji, że tytułuje się byle księży. Chociaż fakt, ten udziela się na każdej impezie i święci co się da.$

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Ernest

Czy koniecznie trzeba wybierać kogokolwiek na siłę, jeśli zgłoszeni kandydaci (lub kandydat) nic sobą nie reprezentuję? – chyba nie.
To godne pożałowania.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Ernest

Dobrze że nie zgłosił się jakiś bezdomny po sześciu winach bo też by mógł zostać Mławianinem Roku.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Ktoś

Koniecznie musimy te zaniedbania usunąć, stwórzmy jakieś kółko różańcowe i zgłośmy w przyszłym roku jakiegoś … bezdomnego pijaczka obszczymurka

DOBRA RADA
DOBRA RADA
3 lata temu
Reply to  Anonim

To może zgłoś sie

Ktoś
Ktoś
3 lata temu

Widać że ten tytuł nic już nie znaczy.

Ja44
Ja44
3 lata temu

A czym się zasłużył na taki tytuł?????

every
every
3 lata temu

To stało się już żałosne.
Za jakie zasługi to wyróżnienie?
Skończcie już z tym honorowym mławianinem roku, bo gdzie tu porównywać zasługi księdza Ziółkowskiego (nie widzę żadnych) do zasług np. Pani Jaśkiewicz czy Pani Świtoń…

JOE
JOE
3 lata temu
Reply to  every

Ale to ksiądz.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  JOE

Tak, masz rację, niedługo wszyscy księża w Mławie zostaną mianowani na mławianina roku, a jak księży zabraknie, to pewnie przyjdzie kolej na organistów.

DOBRA RADA
DOBRA RADA
3 lata temu
Reply to  mławianka

Postaraj się to może i na ciebie przyjdzie kiedyś czas

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Zgadzam się z Panią !!–TO NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ ŻAŁOSNE !!!, ale już słowa ZA JAKIE ZASŁUGI TO WYRÓZNIENIE— odnoszą się i nie tylko do tych Pań które Pani wymieniła, bo moim zdaniem z całego tego towarzystwa, którym nadano ten tytuł, w pełni sobie zasłużył–prof. dr.hab. Ś.P RYSZARD JUSZKIEWICZ. I naprawdę zgadzam się z taką oceną, ŻE TEN TYTUŁ JUŻ NIC NIE ZNACZY!!—a w postępowaniu kapituły, stał się już uramiłówką, no ale w tej chwili, wśród ekipy która sprawuje obecnie władze w naszym samorządzie, jest jeszcze wiele wybitnych osobistości, która w/g kapituły zasługiwała by na ten TYTUŁ, no ale cóż skoro SZAFEM KAPITUŁY, JEST TAK WYBITNA I ZASLUŻONA POSTAĆ JAK PAN PREJS, to nie dziwota!!! że MŁAWIANIN ROKU 2019 STRACIŁ SWÓJ BLASK.

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x