Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przedszkolaki, a już dużo wiedzą o pieniądzach


Grupy VI i VII w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 realizowały projekt edukacyjny „Pieniądze”. Podczas tygodniowego cyklu zajęć dzieci poznały polskie pieniądze i ich zastosowanie.


Wprowadzeniem do zajęć było wspólne stworzenie siatki pytań i mapy myśli przedszkolaka na w/w temat. Podczas zabaw badawczych w zespołach dzieci poznały historie i sposób wytwarzania monet i banknotów polskich. Metoda „Burza mózgów” pomogła dzieciom poznać i zrozumieć pojęcie oszczędzania. Podczas wycieczki do banku dzieci poznały sposoby oszczędzania i przechowywania pieniędzy, poznały pracę kasjera, ochroniarza i kierownika banku. Mama Olka wyjaśniła przedszkolakom pojęcia: lokata, pożyczka, kredyt, karta kredytowa, karta bankomatowa. Pokazała obsługę bankomatu.Po powrocie do przedszkola dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały swoje skarbonki w celu oszczędzania w domu.

Podsumowaniem cyklu zajęć była wizyta w sklepie spożywczym. Tam dzieci wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce. Samodzielnie dokonały zakupów. Przeliczały otrzymaną resztę. Potrafią planować wydatki.Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Wzbogaciły wiedzę i doświadczenie na temat pieniędzy.

źródło i fot. MPS nr 1

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x