Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dragons bez przełamania. Ciechanów rozbił Wyszyngton


Przed środową kolejką wydawało się, że koszykarzy Wyszyngtonu stać na równorzędną walkę z liderami z Ciechanowa. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla zawodników z naszego powiatu.


Kluczem do dziewiątego z rzędu sukcesu obrońców tytułu okazała się szczelna defensywa. Zawiodła w zasadzie tylko w trzeciej kwarcie. Wyszyngton triumfował wówczas różnicą trzech oczek, ale to okazało się za mało, żeby nadrobić wcześniej poniesione straty. Tym bardziej, że w obozie MOSiR-u na wysokim poziomie funkcjonowała nie tylko obrona. Ofensywa także nie próżnowała – w ostatniej odsłonie dwukrotni mistrzowie ligi rzucili aż dwadzieścia trzy oczka.

Pod względem indywidualnym najlepiej wśród zwycięzców wypadł Artur Dobrzyński. Finiszował z dwudziestoma punktami i dziewięcioma zbiórkami na koncie. W Waszyngtonie nie zawiódł w zasadzie tylko Bartosz Tyszka. Łukasz Zakrzewski trafił zaledwie jedną „trójkę”. Z dystansu pudłował także Krzysztof Ćwik, Cezary Sztanga i Artur Czerwiński.

W drugim meczu Dragons nie dali rady po raz drugi w sezonie konkurentom z Nidzicy, choć NNI Basket wystąpił m.in. bez Dawida Szemplińskiego i Krzysztofa Łasiewickiego. Nidziczanie dominowali od pierwszej akcji, a w rolę lidera ekipy wcielił się Piotr Szulczak. Rzucił siedemnaście punktów, zaliczył sześć asyst. Wśród mławian celnie rzucał głównie Michał Rzepliński. Jako jedyny zaliczył zdobycz wyrażoną dwiema cyframi, a dokładnie dwiema jedynkami.

IX kolejka: Wyszyngton – MOSiR Ciechanów 32:54, Dragons Mława – NNI Basket 40:53, WML Squad – Novi Działdowo – przełożony, Dream Team Działdowo  – pauza

X kolejka (27 marca): MOSiR Ciechanów – Dragons Mława, NNI Basket – WML Squad, Dream Team – Novi, Wyszyngton – pauza.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x