Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Według Straży Miejskiej do najbardziej zanieczyszczonych miejsc należą …


Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mławie podczas patroli napotykają na liczne przypadki zaśmiecenia środowiska. Puste butelki i puszki po napojach alkoholowych czy foliowe opakowania po chipsach lub innych przekąskach to już niestety standard.


Oprócz tego powszechnie spotykane są pełne worki ze śmieciami pozostawione w rowach, na łąkach i w okolicznych lasach. Według Straży Miejskiej do najbardziej zanieczyszczonych miejsc należą obrzeża lasu w okolicach ul. Aleja Marszałkowska oraz ulica hm. Wandy Szczęsnej-Lesiowskiej.

Jak się okazuje, mieszkańcy niezbyt często zgłaszają przypadki zaśmieconego środowiska. – Nie otrzymujemy zgłoszeń o śmieciach pozostawionych w lasach czy na łąkach. Wszystkie takie przypadki zaśmieconej przyrody funkcjonariusze wykrywają podczas patroli – mówi komendant Straży Miejskiej Marek Wysocki.

W ostatnim czasie Straż Miejska w Mławie oprócz interwencji związanych z zaśmiecaniem miejsc publicznych zajmuje się także sprawami zanieczyszczania ulic przez pojazdy wyjeżdżające z placów budowy oraz przypadkami niedozwolonego parkowania pojazdów na terenach zielonych.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mama
mama
3 lata temu

Bardzo zaśmiecony jest odcinek łączący wiadukt z ul.Malinowskiego(łąka)Zapraszam tu Straż Miejską.Serce sie kraje…Wiemy ,kto tędy najczęściej chadza…

Łukasz
Łukasz
3 lata temu

zobaczcie co się dzieje na końcu ul. Kochanowskiego – skrót do Skarbówki i bloków na Narutowicza, taki „lasek”. to moim zdaniem miejskie wysypisko

Barbara
Barbara
3 lata temu

Na ul.Szewskiej blisko śródmieścia znajduje się pustostan , w którym spotykają się osoby z marginesu.Teren wokół w/w budynku usłany wszelkiego rodzaju śmieciami , mnóstwo butelek po różnych napojach wyskokowych, czy nikt tego nie widzi.Czy przedstwiciele Straży Miejskiej patrolują tylko okolice ratusza.Polecam tą uliczkę do kontroli.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Barbara

Pani Basiu czyżby Pani nie wiedziała, że Straż Miejska, potroluje w centrum i tylko wokol Ratusza, a to dlatego, że jest to Ochrona, naszego Burmistrza.

Janja
Janja
3 lata temu

A budowa ma Napoleońskiej gdzie powstaje duży blok .Tam wyjeżdżają samochody ciężarowe i zabłocony jest asfalt .TAK jest już od tamtego lata i co nic z tym nie zrobią. Tylko biednych kierowców się czepiają jak stanie na Ul Marszałkowskiej co on winny musi to i przystanął chwilę, w tym miejscu zawsze przystają jakusza ,po to jest ta zatoczka. Teraz szukaja sensacji i tak jesteście zbędni, tylko paliwo marnuje tymi przejażdżkami po Mławie

.

Somsiad
Somsiad
3 lata temu

Wlepianie mandatu ludziom którzy wprowadzają lub wyprowadzają się zakrawa o czyste ku..stwo. Jak mieszkańcy mają wnieść meble ??? No jak?! Helikopterem na dach ?! Zobaczcie co dzieje się na parkingach. Trzeba podjechać pod klatkę schodową. Tereny zielone? te zasrane trawniki 🙂

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

A co my mieszkańcy mamy robić co się dzieje na TORFA blok po lecznicy ogrodzony a auta ludzi tam mieszkających na chodniku i we wjeździe do innego osiedla to co tam się dzieje to….ludzie do kogo z tym się zgłosić .Budują bloki a gdzie parkingi dla wszystkich .Zrobiło się tam bardzo niebezpieczne.

every
every
3 lata temu

Patrole Straży Miejskiej winny wykrywać sprawców zaśmiecania, a nie śmieci. Śmieci na każdym skrawku naszego miasta widzą wszyscy. Wczoraj szłam od Biedronki na Staszewskiego wzdłuż ogrodzenia na tyłach szpitala do ul. Dobrskiej. Po prawej stronie ścieżki jak i po lewej (duży pusty plac) masa śmieci. Wygląda to ohydnie. Panowie strażnicy nie potrafią znaleźć sprawców? – to prosta sprawa: worki w rączki i sprzątać, a nie użalać się. Kiedyś widziałam tak samo zaśmiecony parking przy Marszałkowskiej (tam gdzie ma przystanek MKM) i teren wokół. Tam zbiera się różny element. Czy policja i SM tego nie zauważają? przecież często tam są.

Alicja
Alicja
3 lata temu
Reply to  every

Do every. Zgadzam się w całości. Służby są tylko do pojawiania się. Postać I odjechać dalej. Ślepy by to zauważył. G

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Jak zwykle every– strzela CELNIE!!! NAJWYŻSZY CZAS ABY zrealizować zobowiązanie przed wyborcze i TYCH NIEROBÓW ze Straży Miejskiej, łącznie z jej Komendantem, ZWOLNIĆ, CO BUDŻETOWI PRZYSPORZY OSZCZĘDNOCI.

Wanda
Wanda
3 lata temu
Reply to  every

Boję się chodzić tamtędy.Taka sytuacja jest tam od lat.Czasami ktoś tam sprząta,czasami zajrzy policja.To chyba jest nie do ogarnięcia.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x