Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Szpital wystawi łóżka z oddziałów. Dlaczego?


fot. ilustracyjne


Szpital wystawia łóżka z oddziałów. Taki sygnał otrzymała redakcja od jednego z zaniepokojonych czytelników. Spróbujmy więc wyjaśnić o co chodzi.

Jak się okazuje takie działania wymuszają na placówkach szpitalnych nowe przepisy ustalające normy zatrudnienia, zgodnie z którymi liczba personelu pielęgniarskiego ma być uzależniona od liczby łóżek na oddziale. Jakie to ma konsekwencje? Otóż dyrektorzy szpitali stosują różne rozwiązania.  Jedni planują przesunięcia między oddziałami, inni urealnienie liczby łóżek lub dostosowanie liczby pielęgniarek do łóżek wykazywanych, a nie rzeczywistych.

Mławski szpital postanowił przenieść część łóżek z oddziałów do magazynów.

– Robimy to ze względu na konieczność dostosowania się do nowych przepisów. To proces racjonalizacji. Poprawimy w ten sposób również zarówno warunki leczenia pacjentów, jak i warunki pracy pielęgniarek. Dysponuję danymi dotyczącymi obłożenia łóżek, które w zależności od oddziału waha się od 47 do ponad 50 procent. Możemy więc takie działania wykonać. Zapewniam, że w razie potrzeby dostawimy natychmiast łóżka, nikt z pacjentów nie będzie z tego powodu czekał na miejsce na oddziale – uspokaja Waldemar Rybak dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Mławski szpital dysponuje w tej chwili ponad 220 łózkami. Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja ile z nich trafi do magazynu. Prawdopodobnie będzie ich ponad dwadzieścia.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Pacjentka
Gość
Pacjentka

To dlatego pielegniarka na sorze wreszczac na ludzi zniecheca ich do poszukiwania pomocy w mlawskim szpitalu a lekarz doszukuje sie spisku, ze moze rodzina chce wyjechac i pozbyc sie starszego czlowieka albo starszy czlowiek „przy okazji” przyszedl na sor zeby wyniki sobie porobic. A to brak łóżek i sytuacja zmusza ich zapewne do takiego postepowania.

Chora
Gość
Chora

Brawo PiS, brawo Partia! Będziemy o tym pamiętać podczas wyborów!

Xyz
Gość
Xyz

Zacznijmy od tego, że w Mławsi nie ma szpitala!!

A....
Gość
A....

Albo nazywaj swoje miasto normalniie albo nie pisz ćw..ku. Jest jeszcze jedno wyjście, jesteś z Ciećhamowa.

every
Gość
every

Swój swojego zawsze pozna…

zmartwiona
Gość
zmartwiona

pielęgniarek jest mało, w Mławie większość w wieku przed emerytalnym. Za chwilę będzie ich tak mało, że dyrektor pozostawi po 2 łóżka na oddziale. szok.