Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szpital wystawi łóżka z oddziałów. Dlaczego?


fot. ilustracyjne


Szpital wystawia łóżka z oddziałów. Taki sygnał otrzymała redakcja od jednego z zaniepokojonych czytelników. Spróbujmy więc wyjaśnić o co chodzi.

Jak się okazuje takie działania wymuszają na placówkach szpitalnych nowe przepisy ustalające normy zatrudnienia, zgodnie z którymi liczba personelu pielęgniarskiego ma być uzależniona od liczby łóżek na oddziale. Jakie to ma konsekwencje? Otóż dyrektorzy szpitali stosują różne rozwiązania.  Jedni planują przesunięcia między oddziałami, inni urealnienie liczby łóżek lub dostosowanie liczby pielęgniarek do łóżek wykazywanych, a nie rzeczywistych.

Mławski szpital postanowił przenieść część łóżek z oddziałów do magazynów.

– Robimy to ze względu na konieczność dostosowania się do nowych przepisów. To proces racjonalizacji. Poprawimy w ten sposób również zarówno warunki leczenia pacjentów, jak i warunki pracy pielęgniarek. Dysponuję danymi dotyczącymi obłożenia łóżek, które w zależności od oddziału waha się od 47 do ponad 50 procent. Możemy więc takie działania wykonać. Zapewniam, że w razie potrzeby dostawimy natychmiast łóżka, nikt z pacjentów nie będzie z tego powodu czekał na miejsce na oddziale – uspokaja Waldemar Rybak dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Mławski szpital dysponuje w tej chwili ponad 220 łózkami. Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja ile z nich trafi do magazynu. Prawdopodobnie będzie ich ponad dwadzieścia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pacjentka
Pacjentka
3 lata temu

To dlatego pielegniarka na sorze wreszczac na ludzi zniecheca ich do poszukiwania pomocy w mlawskim szpitalu a lekarz doszukuje sie spisku, ze moze rodzina chce wyjechac i pozbyc sie starszego czlowieka albo starszy czlowiek „przy okazji” przyszedl na sor zeby wyniki sobie porobic. A to brak łóżek i sytuacja zmusza ich zapewne do takiego postepowania.

Chora
Chora
3 lata temu

Brawo PiS, brawo Partia! Będziemy o tym pamiętać podczas wyborów!

Xyz
Xyz
3 lata temu

Zacznijmy od tego, że w Mławsi nie ma szpitala!!

A....
A....
3 lata temu
Reply to  Xyz

Albo nazywaj swoje miasto normalniie albo nie pisz ćw..ku. Jest jeszcze jedno wyjście, jesteś z Ciećhamowa.

every
every
3 lata temu
Reply to  A....

Swój swojego zawsze pozna…

zmartwiona
zmartwiona
3 lata temu

pielęgniarek jest mało, w Mławie większość w wieku przed emerytalnym. Za chwilę będzie ich tak mało, że dyrektor pozostawi po 2 łóżka na oddziale. szok.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x