Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź listę zakwalifikowanych


fot. ilustracyjne


Trwa weryfikacja złożonych przez mieszkańców wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Do 15 marca będą gotowe listy dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych placówek – prosimy rodziców, aby się tam z nimi zapoznali i do 20 marca koniecznie potwierdzili wolę przyjęcia swojego dziecka do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, od 18 lutego do 1 marca 2019 roku w naszym mieście została przeprowadzona rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020. W tym roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w procesie rekrutacji do przedszkoli system informatyczny, który miał za zadanie usprawnić proces rekrutacji.

Obecnie trwa weryfikacja przez komisje rekrutacyjne, powołane przez dyrektorów placówek, wniosków o przyjęcie do publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Weryfikacja ta zakończy się 15 marca 2019 r. o godz. 8.30.

Kolejnym etapem postępowania rekrutacyjnego będzie ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, które nastąpi od godz. 12.00 15 marca 2019 r. Rodziców dziecka, które znalazło się na liście dzieci zakwalifikowanych, prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej drogą elektroniczną lub za pomocą pisemnego oświadczenia w nieprzekraczalnym terminie do godz. 16.00 20 marca 2019 r. Rodzice, którzy składają wniosek z użyciem systemu informatycznego, mogą złożyć potwierdzenie woli przy użyciu tego systemu.

Komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu, oraz podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Kandydat, którego rodzice nie potwierdzili woli zapisu, nie zostaje przyjęty do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych nastąpi do 21 marca 2019 r. do godz. 12.00.

W sytuacji, gdy dziecko nie znajdzie miejsca w wybranym przedszkolu (powodem mogą być warunki lokalowe w budynkach, które dysponują ograniczoną liczbą pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym), burmistrz miasta – zgodnie z przepisami prawa oświatowego – wskaże przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który może przyjąć dziecko i którego czas pracy jest zbliżony do czasu pracy przedszkola lub oddziału przedszkolnego, do którego rodzice chcieli zapisać swoje dziecko. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020, znajdą miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym położonym na terenie Miasta Mława.

Jeżeli po przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych  nadal będą wolne miejsca (np. w przypadku rezygnacji dziecka), dyrektorzy podejmą decyzje o przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego w terminie ustalonym Zarządzeniem nr 25/2019 Burmistrza Miasta Mława – czyli od 27 maja 2019 r. od godz. 8.00 do 7 czerwca 2019 r. do godz. 15.00.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Em em
Em em
5 lata temu

Moim zdaniem jest totalna bzdura składanie podań do wszystkich możliwych przedszkoli to jest blokowanie miejsca innym …. najlepsze jest to że widzisz przedszkole z okna swojego miejsca zamieszkania ale przecież po co dziecko przyjąć do tego najbliższego skoro można wozić dziecko na drugi koniec miasta …. A czy ktoś w ogóle orientuję się jakie są kryteria którymi placówki kierują się rozpatrując przyjęcie dziecka do przedszkola ?

Matka
Matka
5 lata temu
Reply to  Em em

Wniosek składasz tylko do przedszkola pierwszego wyboru. Nie ma blokowania miejsc w przedszkolach samorządowych, chyba że rodzic złoży też podanie do przedszkoli prywatnych lub przedszkola publicznego przy kościele na Torfa. Może być tak że będzie na liście przyjętych w przedszkolu samorządowym i prywatnym. Jak pójdzie do prywatnego zwoli miejsce w samorządowym. Ot całe blokowanie miejsc.

Aaa
Aaa
5 lata temu

Obiecywali, że przyjmą dzieci wszystkie a tu nic i dziecko się nie dostalo. A co jeśli rodzice wybrali jedna placówkę i dziecko nie zostało przyjęte co gdy nie dostanie się nigdzie, co taki rodzic ma zrobić?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x