Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź listę zakwalifikowanych


fot. ilustracyjne

Trwa weryfikacja złożonych przez mieszkańców wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Do 15 marca będą gotowe listy dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych placówek – prosimy rodziców, aby się tam z nimi zapoznali i do 20 marca koniecznie potwierdzili wolę przyjęcia swojego dziecka do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, od 18 lutego do 1 marca 2019 roku w naszym mieście została przeprowadzona rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020. W tym roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w procesie rekrutacji do przedszkoli system informatyczny, który miał za zadanie usprawnić proces rekrutacji.

Obecnie trwa weryfikacja przez komisje rekrutacyjne, powołane przez dyrektorów placówek, wniosków o przyjęcie do publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Weryfikacja ta zakończy się 15 marca 2019 r. o godz. 8.30.

Kolejnym etapem postępowania rekrutacyjnego będzie ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, które nastąpi od godz. 12.00 15 marca 2019 r. Rodziców dziecka, które znalazło się na liście dzieci zakwalifikowanych, prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej drogą elektroniczną lub za pomocą pisemnego oświadczenia w nieprzekraczalnym terminie do godz. 16.00 20 marca 2019 r. Rodzice, którzy składają wniosek z użyciem systemu informatycznego, mogą złożyć potwierdzenie woli przy użyciu tego systemu.

Komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu, oraz podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Kandydat, którego rodzice nie potwierdzili woli zapisu, nie zostaje przyjęty do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych nastąpi do 21 marca 2019 r. do godz. 12.00.

W sytuacji, gdy dziecko nie znajdzie miejsca w wybranym przedszkolu (powodem mogą być warunki lokalowe w budynkach, które dysponują ograniczoną liczbą pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym), burmistrz miasta – zgodnie z przepisami prawa oświatowego – wskaże przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który może przyjąć dziecko i którego czas pracy jest zbliżony do czasu pracy przedszkola lub oddziału przedszkolnego, do którego rodzice chcieli zapisać swoje dziecko. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020, znajdą miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym położonym na terenie Miasta Mława.

Jeżeli po przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych  nadal będą wolne miejsca (np. w przypadku rezygnacji dziecka), dyrektorzy podejmą decyzje o przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego w terminie ustalonym Zarządzeniem nr 25/2019 Burmistrza Miasta Mława – czyli od 27 maja 2019 r. od godz. 8.00 do 7 czerwca 2019 r. do godz. 15.00.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Em em
Gość
Em em

Moim zdaniem jest totalna bzdura składanie podań do wszystkich możliwych przedszkoli to jest blokowanie miejsca innym …. najlepsze jest to że widzisz przedszkole z okna swojego miejsca zamieszkania ale przecież po co dziecko przyjąć do tego najbliższego skoro można wozić dziecko na drugi koniec miasta …. A czy ktoś w ogóle orientuję się jakie są kryteria którymi placówki kierują się rozpatrując przyjęcie dziecka do przedszkola ?

Matka
Gość
Matka

Wniosek składasz tylko do przedszkola pierwszego wyboru. Nie ma blokowania miejsc w przedszkolach samorządowych, chyba że rodzic złoży też podanie do przedszkoli prywatnych lub przedszkola publicznego przy kościele na Torfa. Może być tak że będzie na liście przyjętych w przedszkolu samorządowym i prywatnym. Jak pójdzie do prywatnego zwoli miejsce w samorządowym. Ot całe blokowanie miejsc.

Aaa
Gość
Aaa

Obiecywali, że przyjmą dzieci wszystkie a tu nic i dziecko się nie dostalo. A co jeśli rodzice wybrali jedna placówkę i dziecko nie zostało przyjęte co gdy nie dostanie się nigdzie, co taki rodzic ma zrobić?