Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawie 600 kg karmy od SP 2 dla zwierząt w schroniskach


Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie po raz kolejny przystąpiła do organizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie zbiórki żywności dla podopiecznych schronisk w Pawłowie i Napierkach.


 Akcja pod hasłem „Przyjazna szkoła dla zwierzaka” trwała od 26 listopada 2018 r. do 18 stycznia 2019 r. W pomoc bezdomnym psom zaangażowała się cała szkolna społeczność. Uczniowie zorganizowali zbiórki w swoich klasach, a także piekli i sprzedawali ciasta. Dochód z wypieków w całości został przeznaczony na zakup karmy dla potrzebujących zwierząt. Udało się zebrać 575 kg żywności dla mieszkańców schronisk. Przedstawiciele najbardziej zaangażowanych w akcję uczniów (Aleksandra Lubiejewska i Anna Tadrzyńska) oraz ich opiekun (Magdalena Godlewska) zostali zaproszeni razem z delegacjami z innych szkół do przekazania darów schronisku w Napierkach. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem instytucji i poznać jej mieszkańców. Wizyta w schronisku skłoniła do smutnej refleksji, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy traktują zwierzęta przedmiotowo, odmawiając im prawa do odczuwania, radości i cierpienia. Na szczęście są też tacy, którzy mają wielkie serca i czują chęć niesienia bezinteresownej pomocy. W tym miejscu wyjątkowo mocno odczuwa się powiedzenie J. R. Ackerley’a: Pies ma tylko jeden cel w życiu. Obdarować kogoś swoim sercem.

źródło i fot. SP 2

oprac.red

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
4 lata temu

8 marca adoptowalismy pieska z tego schroniska, nigdy bym nie przypuszczał że w tak niewielkim ciele jest tak dużo miłości i radości! Nie żałuję i polecam wszystkim

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x