Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Bydgoszczy, jak u siebie. Udany debiut


Reprezentanci mławskiego Płetwala nie gościli jeszcze na pływalni w Bydgoszczy. Debiut na nieznanym do tej pory obiekcie wypadł okazale. Nie chodzi tylko o ilość zdobytych medali, ale przede wszystkim o poprawione rekordy życiowe.


Pierwszą edycję wiosennych zawodów pływacki rozegrano na obiekcie PARIS. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele dwudziestu siedmiu klubów – większość z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Nie zabrakło także przybyszów z Pomorza. W barwach Mazowsza, oprócz mławian, wystąpili także zawodnicy ciechanowskiej Orki. W sumie do wody wskoczyło aż 327 adeptów pływania.

Nasi przedstawiciele nie przestraszyli się takiej konkurencji. Wszyscy popłynęli na miarę swoich możliwości – do rywalizacji przystąpiło dziewiętnaścioro „płetwalowców”. Jedni, jak Marcel Bużycki, Franciszek Ciesielski, Konrad Hincmanowski, Weronika Cieślak, Izabela Czaplicka, Susana Mendez-Gralewicz oraz Gabriel Rachuba, cieszyli się z pobitych „życiówek”. Natomiast pozostali wrócili do domu pełni emocji związanych z medalowymi występami.

O dwa krążki postarały się sztafety. Srebro wywalczyli Bartłomiej Kozieł, Jan Sowiński, Natalia Tomczak i Julia Błażkiewicz. Natomiast brąz przypadł w udziale jedenastolatkom czyli Aleksandrowi Orkwiszewskiemu, Patrykowi Kaliszewskiemu, Zuzannie Deręgowskiej i Amelii Butryn.

Kolejne laury to efekt indywidualnych występów. Srebro przypadło Amelii Butryn i Zuzannie Deręgowskiej. Natomiast brąz, obok Zuzanny, wywalczyli także: Jakub Błażkiewicz, Jakub Hincmanowski, dwukrotnie Bartłomiej Kozieł, Jan Sowiński oraz Natalia Tomczak.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x