Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Kindersztuba dobra rzecz, każdy to powinien mieć…” – uczniowie na lekcji savoir-vivre’uUczniowie klas II Technikum Informatycznego i Technikum Budownictwa wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Zawadach  w ramach kompetencji społecznych udali się na wycieczkę do Domu Polonii w Pułtusku. Na miejscu uczestniczyli w lekcji dydaktycznej savoir-vivre’u pod nazwą „…kindersztuba dobra rzecz, każdy to powinien mieć…”, czyli gawęda o zachowaniu się przy stole.

Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Kuchnia i jedzenie stanowią ważny element naszej kultury, stąd od razu, na miejscu zdobyte umiejętności wszyscy wykorzystali degustując specjały kuchni polskiej i kresowej serwowanej przez tamtejszą restaurację. Lekcja ta pozwoliła odnaleźć się uczniom w określonej roli życiowej – w relacji z młodszym kolegą, nauczycielem – gościem stołowym.

Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z uczniami klas V-VII ze Szkoły Podstawowej w Zawadach. Integracja przebiegła w miłej atmosferze, pokazała, że relacje młodzieży w różnych grupach wiekowych nie stanowią przeszkody w nauce, zabawie i rozrywce.

Pobyt w Pułtusku stawił też doskonałą okazję do zwiedzenia pięknego miasta naszego regionu. Młodzież zobaczyła najdłuższy rynek w Europie, zwiedziła wieżę pałacową, poznała historię Domu Polonii, niegdysiejszego pałacu biskupów a dzisiaj Muzeum Regionalnego, gdzie znajdują się zbiory związane z historią Pułtuska (wykopaliska archeologiczne, dokumenty, mapy, meteoryt).

Kustosz Pałacu umożliwił zwiedzenie zbrojowni, po czym uczniowie na letniej scenie wcielili się we współczesnych rycerzy.

Dzięki wycieczce uczniowie poznali specyfikę różnych zawodów, takich jak: menadżer, kelner, kustosz.

                             źródło I fot.:  SP w Zawadach/ZS Nr 1 w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x