Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

NOVAGO przenosi PSZOK z ul. Płockiej do Uniszek Cegielni


Jak poinformowała spółka NOVAGO, we wtorek 12 marca 2019 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych funkcjonujący obecnie przy ul. Płockiej 102 w Mławie zostanie przeniesiony na teren zakładu NOVAGO w Uniszkach Cegielni. Mieszkańcy będą też mogli nadal korzystać z drugiego mławskiego PSZOK-u – przy ul. Mechaników 5.


W PSZOK-u w Uniszkach Cegielni będą nieodpłatnie przyjmowane selektywnie zebrane odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Mławy, po okazaniu dokumentu potwierdzającego dokonanie w urzędzie miasta opłaty za odbiór odpadów. Mieszkańcy Mławy będą mogli przekazywać do PSZOK-u: papier i tekturę, opakowania z papieru i tektury; szkło i opakowania ze szkła; tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych; baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony od samochodów osobowych; odpady zielone; odpady budowlane i rozbiórkowe.

Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00. Transport odpadów do PSZOK-u mieszkańcy organizują we własnym zakresie i na własny koszt. Nie będą tam mogły trafiać nieodpłatnie odpady od lokalnych firm.

Zmiana lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych pozwoli uszczelnić strumień odpadów przekazywanych przez mieszkańców Mławy.

Przypominamy, że w dalszym ciągu będzie działał Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Mechaników 5 w Mławie, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00. Można tam nieodpłatnie pozostawiać opakowania z papieru i tektury, tworzyw sztucznych, metali i szkła.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Brak reakcji burmistrza (podobno tak zatroskanego w sprawach mieszkańców Mławy) skutkuje cichym pozwoleniem na wyrzucanie śmieci do kontenerów przeznaczonych na inny rodzaj odpadów lub nawet na tworzenie dzikich wysypisk śmieci. Brawo Burmistrzu. Takiego włodarza nam „potrzeba”.

Olo
Olo
2 lata temu

To jest po prostu skandal.
30-tysięczne miasto bez PSZOK? Nie ogarniam co się dzieje w tym mieście.
Miasto powinno natychmiast zareagować!
Przypominam, iż Miasto posiada udziały w tej firmie.
Czekam na reakcję władz.

Zen
Zen
2 lata temu
Reply to  Olo

Święta prawda!!!!!

Tomek
Tomek
2 lata temu
Reply to  Olo

Redakcjo, mam nadzieję, że jutro odwiedźcie ratusz i Panią Rzecznik.
Trzeba zapytać co o tym sądzi Miasto posiadające udziały w spółce Novago.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Uszczelnić? Przenosząc punkt poza miasto na 100% utrudnić mieszkańcom możliwość skorzystania. Taki punkt powinien znajdować się na terenie miasta, a nie poza nim. Jeśli będą utrudnione warunki coraz mniej osób będzie korzystać z tego punktu co mija się z celem. A może o to właśnie chodzi?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x