Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie w roli bohaterów literackich na lekcji otwartej języka polskiego


Egzamin ósmoklasisty tuż, tuż.  4 marca 2019 r. uczniowie z klasy 8e  SP nr 7 mieli okazję pokazać swoje przygotowania do tego ważnego wydarzenia podczas  lekcji otwartej języka polskiego, której temat brzmiał: „Ten dzień zmienił moje  życie – metamorfoza wybranych bohaterów literackich”. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego,  Jolanty Bartczak.


Polonistka podkreśliła, że istotą zajęć jest wskazanie przez uczniów na przełomowe chwile w życiu bohaterów: Jacka Soplicy, Józefa Skawińskiego i Ebenezera Scroogea i uzasadnienie  ich metamorfozy .  W tym celu uczniowie zostali podzieleni  na 3 grupy. Każda z nich pracowała inną metodą. Wykorzystano metodę myślących kapeluszy  Edwarda de Bono,  przedstawienie improwizowane  i wywiad czyli   techniki dramy. Uczniowie  potrafili myśleć twórczo, współdziałali w zespole podczas rozwiązywania problemu, wypowiadali się stosując odpowiedni sposób myślenia, odgrywali rolę, w którą się wcielali, wzbogacali słownictwo, kształtowali umiejętności poprawnego władania językiem itp. Pokazali, że znają historię życia  bohaterów literackch, a więc egzamin ósmoklasisty nie jest ,,im straszny” !!

źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x