Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy operatorów maszyn ziemnych budowlanych i drogowych Mława
Logo
meblolux

Pierwszaki z SP nr 2 uczyły się udzielać pierwszej pomocy


Udzielanie pierwszej pomocy, to obowiązek każdego z nas, dlatego bardzo ważne jest, aby  już od najmłodszych lat  uczyć dzieci, jak należy się zachować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Pierwszoklasiści z naszej szkoły, mogli poczuć się jak mali ratownicy. Pod okiem wolontariuszy Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, dzieci uczyły się, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pomoc.Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, uczyli się wzywania służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia, udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Poznali pozycję boczną bezpieczną, uczyli się bandażowania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności ratownicze.

źródło i fot. SP 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500