Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

X Powiatowe Forum Edukacji za nami


Pluszowy Bob budowniczy, prezentacje, miniroboty, gadżety, nawet  sushi i ciasteczka, a nie tylko tradycyjne ulotki. Uczelnie, szkoły i placówki edukacyjne w różny sposób starały się zwrócić uwagę na swoją ofertę edukacyjną i przyciągnąć odwiedzających do swoich stoisk. A było o kogo się starać, bo w tym roku forum bardzo licznie odwiedziła nie tylko młodzież z Mławy, ale również ze szkół z terenu całego powiatu.


W Mławskiej Hali Sportowej swoje stoiska wystawiło ponad 30 uczelni, szkół ponadpodstawowych, a także instytucji, placówek i urzędów. W tym roku wśród wyższych szkół z najbliższych Mławie ośrodków akademickich warto zauważyć liczną reprezentację uczelni o kierunkach kształcenia zawodowych i politechnicznych.

– Jest coraz większe zainteresowanie ze strony absolwentów szkół podstawowych i średnich. Forum to dla nich duże ułatwienie bo w jednym miejscu mogą spotkać tak bogatą ofertę. Bardzo istotne jest to, że są uczelnie kierunku politechnicznego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, bo politechnika stwarza większe możliwości rozwoju zawodowego w obecnej sytuacji nawet na naszym rynku pracy, gdzie są branże elektroniczna i rolno-spożywcza – podsumowuje Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Witold Żerański.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x