Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wiosna już jest, przynajmniej pod ratuszem


Mamy w Mławie już pierwsze oznaki wiosny. Na rabatach pod ratuszem i pomnikiem Jana Pawła II pojawiły się kolorowe bratki. To drugi po żurawiach, które już przyleciały i są w naszym powiecie zwiastun zapowiadający wiosnę.


Co prawda do tej kalendarzowej i astronomicznej wiosny mamy jeszcze kilka dni. Przypomnijmy wiosna astronomiczna ma związek z występowaniem równonocy wiosennej. Tego dnia noc oraz dzień trwają równo 12 godzin. W tym roku rozpocznie się ona w nocy z 20 na 21 marca, a ta kalendarzowa wiosna 21 marca. Pierwszy dzień wiosny to też tradycja topienia Marzanny, a także dzień wagarowicza.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborczyni
Wyborczyni
3 lata temu

W maju przyjdzie także i Wiosna Roberta Biedronia! Nareszcie zmiana, inna polityka jest możliwa 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x