Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Master w Mławie. O boksie w trochę innym świetle


 


Mławę w miniony weekend odwiedził Mateusz Masternak. To czołowy pięściarz świata wagi junior ciężkiej. Przyjechał na zaproszenie klubu Akademia Sztuk Walk SENSHI Fight&Sport  przeprowadzić szkolenie My Self Protection dla  sympatyków sportów walki.

Mateusz jak dotąd w swojej zawodowej karierze stoczył 46 walk z czego 41 wygrał (28 przed czasem), i tylko 5 razy przegrał. Był m.in. podopiecznym słynnego, już nieżyjącego trenera Andrzeja Gmitruka. Master bo taki jest jego pseudonim, w 2012 roku został uznany za najlepszego polskiego boksera w plebiscycie boxing.pl, po zdobyciu pasa Mistrza Europy federacji EBU. Mistrzowi towarzyszył Damian Laszuk, zawodnik MMA, K1 i Karate Kyokushin znany także ze swojego kanału na Youtube o temacie sztuk walk i samoobrony. W profesjonalny i profesorski sposób wytłumaczył uczestnikom tematykę realnej samoobrony i bezpieczeństwa osobistego z wykorzystaniem technik bokserskich.

Szkolenie odbywało się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie. W zajęciach brali udział zawodnicy z mławskiego klubu ASW Senshi oraz goście klubów bokserskich z Ciechanowa i Działdowa. Przez dwa dni uczestnicy mieli okazję trenować boks na najwyższym światowym poziomie w towarzystwie zaproszonych gości. Mateusz Masternak uczestnikom szkolenia przedstawił boks w trochę innym świetle niż widzimy zazwyczaj w telewizji. Boks jako sztuka i wychowanie dla młodych pokoleń poprzez rozwój nie tylko umiejętności walki sportowej, ale przede wszystkim wykorzystanie w jak najlepszy sposób biomechaniki własnego ciała i jego rozwój. Ta wizyta zaowocuje bliską współpracą z klubu SENSHI, wspólnie mają organizować tego typu wydarzenia w naszym regionie.

źródło i fot. Akademia Sztuk Walk SENSHI Fight&Sport

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x