Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest to wyzwanie, ale to dla mnie rzecz nieobca


Nowy dyrektor mławskiego szpitala Waldemar Rybak po raz pierwszy wystąpił na wczorajszej sesji rady powiatu mławskiego. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi z władzami powiatu stanowisko dyrektora objął w miniony piątek 1 marca. Dyrektor Rybak zapowiedział, że zapoznaje się z pracą szpitala i trzeba czasu, by przedstawić radzie ocenę stanu tej placówki. Podkreślił jednak, że wiele rzeczy w szpitalu jest dobrych, a nawet bardzo dobrych, są też i takie które trzeba zmienić.


– Mam za sobą intensywny  pierwszy dzień pracy. I wydaje mi się, że ta wytężona praca będzie musiała trwać przez co najmniej kilkanaście tygodni jeśli nie miesięcy. Otóż po pierwsze muszę zapoznać się z sytuacją tego szpitala. Co do tej sytuacji pozwólcie Państwo, że jeszcze się nie będę wypowiadał, moja wiedza jest jeszcze zbyt skromna żeby tutaj mówić co się dzieje w szpitalu.

Natomiast chciałbym po zdiagnozowaniu całej sytuacji móc przedstawić Państwu jaki jest stan szpitala, co jest dobre, a jest wiele rzeczy w tym szpitalu dobrych, a nawet bardzo dobrych. Jest też kilka rzeczy, które na pewno trzeba będzie zmienić, poprawić  i ulepszyć – powiedział dyrektor Rybak.

Dyrektor wspomniał również o swoim dotychczasowym doświadczeniu zawodowym a także o motywach, które go skłoniły do udziału w konkursie na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Mławie.

– Co mnie skłoniło aby podjąć pracę w Mławie? W NFZ miałem i mam dosyć dobrą pozycję i powiem szczerze z dużym trudem przyszło mi się rozstać, natomiast ja jestem stąd. Pochodzę z Ciechanowa, urodziłem się w Ciechanowie, Mława jest dla mnie osobiście miastem bardzo sympatycznym i wydaje mi się, że po moim odejściu z Ciechanowa do Warszawy i po tym jak tam mieszkam już ponad 15 lat, to przyszedł czas na to, żeby wrócić do korzeni. Jest to wyzwanie, ale to dla mnie rzecz nieobca  – wyjaśniał dyrektor Rybak.

– Moje doświadczenie zawodowe jest obszerne i komisja konkursowa to doceniła, zaufała mi w pełni i teraz muszę sprostać oczekiwaniom państwa, ale przede wszystkim oczekiwaniom pacjentów. Bo trzeba powiedzieć, że ten szpital ma duży potencjał, dużo dobrych rzeczy tam się dzieje, natomiast jeżeli poradzimy sobie z takimi drobnymi nieprawidłowościami, które tworzą zły klimat wokół szpitala to naprawdę jesteśmy skazani na sukces – dodał.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak37
Mlawiak37
3 lata temu

Panie Rybak proszę się wziosc za SOR i pogotowie w pierwszej kolejnosci,poniewaz tam dopiero jest kabaret….proszę uwierzyć!Powinna byc kontrola… .

Sebastian Alvarez
Sebastian Alvarez
3 lata temu

Wspolczuje p.Rybakowi. Wyzwanie to eufemizm.
Przydaloby sie zburzyc ten kryminal.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x