Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Po raz czwarty pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych


W niedzielę 3 marca po raz czwarty zawodnicy pobiegli w biegu ulicznym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Na linii startowej stanęło ich ponad 80. To więcej niż w ubiegłym roku, gdy na linii startu stanęło 66 zawodników. W tej edycji też nie zabrakło sportowej rywalizacji i emocji, ale nie wynik był tu najważniejszy. Liczyła się pamięć i udział.Handemade with love Lucky&Berry

Zawodnicy pobiegli ulicami Kopernika i Marszałkowską. Mieli do pokonania dystans 1963 metrów. Ta liczba nie jest przypadkowa – w 1963 roku zginął ostatni żołnierz zbrojnego podziemia Józef Franczak „Lalek”. Tradycyjnie już na zakończenie biegu organizatorzy zapewnili zawodnikom posiłek. W Polsce popularność biegów Tropem Wiczym – Pamięci Żołnierzy Wykletych była w tym roku tak duża, że mławskim organizatorzy otrzymali tylko 60 pakietów startowych, więc nie dla wszystkich uczestników biegu ich wystarczyło.

red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
Wielki Mike
Gość
Wielki Mike

Organizacja – żenada, żeby nie starczyło dla wszystkich pakietów to jakaś parodia. Dzieci dobiegały na metę po wielkim wysiłku i nie dostały żadnego medalu, w ten sposób dzieci tylko się zrażą do sportu, ale kogo to interesuje, najważniejsze żeby była propaganda.

Anonim
Gość
Anonim

Jednym razem jest za dużo medali i rozdają wszystkim którzy się nawiną, a innym razem jest za mało, ot taka mławska rzeczywistość.

mławianka
Gość
mławianka

Widziała na fejsie zdjęcie pewnej Pani z burmistrzem. Miała medal, ale w biegu na pewno nie brała udziału…

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie ma się co dziwic, skoro w MOSIR, kierownik to byly podopieczny Kowalewskiego, ktory jeszcze nie raz da plamę przy organizacji imprez, ten Pan nadaje sie jedynie do noszenia wiazanek na imprezach okolicznosciowych. Piszesz, ze dzieciaki nie dostaly zadnego medalu, ale za to dostali uśmiech Burmistrza, i Pani Poseł, a za rok jak pobiegna, to dostana, te zalegle medale.A tak namarginesie jak już Burmistrz wzial się za zmiany w jednostkach samorzadowych, to czas na zmiany w MOSIR, bo taka organizacja imprez nic dobrego nie wróży na przyszłość.

Ktos
Gość
Ktos

Dystans był 3,4km

duralex
Gość
duralex

tam dłuższy dystans wszystkim dobrze zrobi… BBL:D