Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Po raz czwarty pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych


W niedzielę 3 marca po raz czwarty zawodnicy pobiegli w biegu ulicznym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Na linii startowej stanęło ich ponad 80. To więcej niż w ubiegłym roku, gdy na linii startu stanęło 66 zawodników. W tej edycji też nie zabrakło sportowej rywalizacji i emocji, ale nie wynik był tu najważniejszy. Liczyła się pamięć i udział.


Zawodnicy pobiegli ulicami Kopernika i Marszałkowską. Mieli do pokonania dystans 1963 metrów. Ta liczba nie jest przypadkowa – w 1963 roku zginął ostatni żołnierz zbrojnego podziemia Józef Franczak „Lalek”. Tradycyjnie już na zakończenie biegu organizatorzy zapewnili zawodnikom posiłek. W Polsce popularność biegów Tropem Wiczym – Pamięci Żołnierzy Wykletych była w tym roku tak duża, że mławskim organizatorzy otrzymali tylko 60 pakietów startowych, więc nie dla wszystkich uczestników biegu ich wystarczyło.

red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wielki Mike
Wielki Mike
3 lata temu

Organizacja – żenada, żeby nie starczyło dla wszystkich pakietów to jakaś parodia. Dzieci dobiegały na metę po wielkim wysiłku i nie dostały żadnego medalu, w ten sposób dzieci tylko się zrażą do sportu, ale kogo to interesuje, najważniejsze żeby była propaganda.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Wielki Mike

Jednym razem jest za dużo medali i rozdają wszystkim którzy się nawiną, a innym razem jest za mało, ot taka mławska rzeczywistość.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Wielki Mike

Widziała na fejsie zdjęcie pewnej Pani z burmistrzem. Miała medal, ale w biegu na pewno nie brała udziału…

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Wielki Mike

Nie ma się co dziwic, skoro w MOSIR, kierownik to byly podopieczny Kowalewskiego, ktory jeszcze nie raz da plamę przy organizacji imprez, ten Pan nadaje sie jedynie do noszenia wiazanek na imprezach okolicznosciowych. Piszesz, ze dzieciaki nie dostaly zadnego medalu, ale za to dostali uśmiech Burmistrza, i Pani Poseł, a za rok jak pobiegna, to dostana, te zalegle medale.A tak namarginesie jak już Burmistrz wzial się za zmiany w jednostkach samorzadowych, to czas na zmiany w MOSIR, bo taka organizacja imprez nic dobrego nie wróży na przyszłość.

Ktos
Ktos
3 lata temu

Dystans był 3,4km

duralex
duralex
3 lata temu
Reply to  Ktos

tam dłuższy dystans wszystkim dobrze zrobi… BBL:D

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x