Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chodnik na Szreńskiej już w budowie. Na razie sięgnie Kalkówki


Zapowiadana od dawna budowa chodnika na ulicy Szreńskiej jest już w trakcie realizacji. To inwestycja ważna nie tylko dla mieszkańców tej ulicy i dalej położonych na trasie miejscowości. Chodnik posłuży także użytkownikom ogródków działkowych, którzy w sezonie często tą właśnie ulicą chodzą, bądź jeżdżą rowerem do swoich działek.


W sprawie budowy chodnika mieszkańcy wielokrotnie interweniowali zarówno u władz miasta jak i powiatu. Ten bowiem odcinek drogi jest wyjątkowo niebezpieczny. Dość tu wspomnieć śmiertelny wypadek w styczniu 2018 r. Sama inwestycja nawet w fazie decyzyjnej napotykała na trudności ze znalezieniem wykonawcy robót, powiat dwukrotnie ogłaszał przetarg.

Budowa 340 metrów bieżących chodnika kosztuje niemal 200 tys. zł. Będzie on jednostronny, o szerokości 2 metrów, a miejscami konieczne stało się poszerzenie jezdni. Chodnik rozpoczynać się będzie od ulicy Płońskiej i tam w rejonie tego skrzyżowania będzie przejście dla pieszych i połączenie ciągu z chodnikiem w ulicy Podmiejskiej i stacją PKP. Na razie budowa chodnika zakończy się na wysokości Kalkówki. Co prawda powiat rozważa kontynuację budowy chodnika dalej w stronę ogródków działkowych, ale póki co nie ma na to zapewnionych środków w budżecie. Szacuje się, że wymagałoby to budowy dalszych około 600 mb. Chodnika i potrzebne byłyby środki w wys. 300 – 350 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek.
Bolek.
3 lata temu

Burmistrza stać na iluminacjie świetlne, drzewka podświetlane, a my mieszkańcy ul. Szrenskiej stoimy w zaspie aż samochody przejdą. A w pluche stoimy w błocie aż kawalkada samochodów przejedzie.

every
every
3 lata temu

Nowy chodnik i aż się prosi, żeby od razu za jednym zamachem zrobić ścieżkę rowerową.
No, ale to nie w Mławie… w Mławie się nie myśli…
W Mławie nie dba się o powietrze, o ekologię, o ekonomię, byle szybciej, byle było.
Jezdnię poszerzą sypiąc łopatą jakąś maź, którą ubiją buciorami..

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  every

Ojejku!! ależ ma Pani wymagania, ścieżki rowerowej sie Pani zachciało, ak jak by Pani nie wiedziała, ze przy tej władzy, to musza być spechalne plany, i dodatkowa kasa, jak widac dobrze Pani wie, ze w Mlawie, nie dba się o wiele spraw, ktore mają sluzyc mieszkańcom, ale za to dba sie o deweloperów, a y mieli co robić, i zbijac kapital, zjednym to dobrze bo Mlawa pięknieje, przybywa mieszkańców, ale rozwoj winien nastepowac takze w realizacji, takich przyziemnych, spraw jak ta sciezka rowerowa, no ale mamy to co mamy, prymityw, jak za krola cwieczka, w naprawie drog,a firma nie da nawet robotnikom dobrego obuwia do ubijania tej masy, nie mowiac juz o braku ubran roboczych. Mozna by pisac i wymieniac wiele spraw, ktore jako mieszkancy widzimy inaczej, tylko że na to nikt nawet ludzie odpowiedzislni za te sprawy nie zwracaja uwagi, na to o czym pisza mirszkancy.

Ani
Ani
3 lata temu

Chodnik miał być do końca Szreńskiej, linia autobusowa do ogródków. Obiecanki tylko przed wyborami.

miki
miki
3 lata temu

witam
pytam się, kto tam jest inspektorem nadzoru?
krawężniki i kostka układane na czarnej ziemi?
kto na to pozwala ???
a za kilka miesięcy zapadnięcia….
Panie starosto, kontrolować Inspektorów i ich „pracę”
pozdrawiam

Janek
Janek
3 lata temu

Przyciac nalezy tam drzewa zaslaniajace latarnie. Nikogo to nie ochodzi, a jest i tak ciemno.

andrzej
andrzej
3 lata temu
Reply to  Janek

latarnie raz działaja a raz nie nikt nie kontroluje czy działaja prawidłowo,chodnik po 17 latach pism i nalegań nie ma sie czym chwalić.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x