Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chodnik na Szreńskiej już w budowie. Na razie sięgnie Kalkówki


Zapowiadana od dawna budowa chodnika na ulicy Szreńskiej jest już w trakcie realizacji. To inwestycja ważna nie tylko dla mieszkańców tej ulicy i dalej położonych na trasie miejscowości. Chodnik posłuży także użytkownikom ogródków działkowych, którzy w sezonie często tą właśnie ulicą chodzą, bądź jeżdżą rowerem do swoich działek.

W sprawie budowy chodnika mieszkańcy wielokrotnie interweniowali zarówno u władz miasta jak i powiatu. Ten bowiem odcinek drogi jest wyjątkowo niebezpieczny. Dość tu wspomnieć śmiertelny wypadek w styczniu 2018 r. Sama inwestycja nawet w fazie decyzyjnej napotykała na trudności ze znalezieniem wykonawcy robót, powiat dwukrotnie ogłaszał przetarg.

Budowa 340 metrów bieżących chodnika kosztuje niemal 200 tys. zł. Będzie on jednostronny, o szerokości 2 metrów, a miejscami konieczne stało się poszerzenie jezdni. Chodnik rozpoczynać się będzie od ulicy Płońskiej i tam w rejonie tego skrzyżowania będzie przejście dla pieszych i połączenie ciągu z chodnikiem w ulicy Podmiejskiej i stacją PKP. Na razie budowa chodnika zakończy się na wysokości Kalkówki. Co prawda powiat rozważa kontynuację budowy chodnika dalej w stronę ogródków działkowych, ale póki co nie ma na to zapewnionych środków w budżecie. Szacuje się, że wymagałoby to budowy dalszych około 600 mb. Chodnika i potrzebne byłyby środki w wys. 300 – 350 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Bolek.
Gość
Bolek.

Burmistrza stać na iluminacjie świetlne, drzewka podświetlane, a my mieszkańcy ul. Szrenskiej stoimy w zaspie aż samochody przejdą. A w pluche stoimy w błocie aż kawalkada samochodów przejedzie.

every
Gość
every

Nowy chodnik i aż się prosi, żeby od razu za jednym zamachem zrobić ścieżkę rowerową.
No, ale to nie w Mławie… w Mławie się nie myśli…
W Mławie nie dba się o powietrze, o ekologię, o ekonomię, byle szybciej, byle było.
Jezdnię poszerzą sypiąc łopatą jakąś maź, którą ubiją buciorami..

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ojejku!! ależ ma Pani wymagania, ścieżki rowerowej sie Pani zachciało, ak jak by Pani nie wiedziała, ze przy tej władzy, to musza być spechalne plany, i dodatkowa kasa, jak widac dobrze Pani wie, ze w Mlawie, nie dba się o wiele spraw, ktore mają sluzyc mieszkańcom, ale za to dba sie o deweloperów, a y mieli co robić, i zbijac kapital, zjednym to dobrze bo Mlawa pięknieje, przybywa mieszkańców, ale rozwoj winien nastepowac takze w realizacji, takich przyziemnych, spraw jak ta sciezka rowerowa, no ale mamy to co mamy, prymityw, jak za krola cwieczka, w naprawie drog,a firma nie da… Czytaj więcej »

Ani
Gość
Ani

Chodnik miał być do końca Szreńskiej, linia autobusowa do ogródków. Obiecanki tylko przed wyborami.

miki
Gość
miki

witam
pytam się, kto tam jest inspektorem nadzoru?
krawężniki i kostka układane na czarnej ziemi?
kto na to pozwala ???
a za kilka miesięcy zapadnięcia….
Panie starosto, kontrolować Inspektorów i ich „pracę”
pozdrawiam

Janek
Gość
Janek

Przyciac nalezy tam drzewa zaslaniajace latarnie. Nikogo to nie ochodzi, a jest i tak ciemno.

andrzej
Gość
andrzej

latarnie raz działaja a raz nie nikt nie kontroluje czy działaja prawidłowo,chodnik po 17 latach pism i nalegań nie ma sie czym chwalić.