Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prezes PEC odwołany. Jego następcą Krzysztof Jaros


Kolejne roszady personalne w miejskich spółkach. Wcześniej zmienił się prezes Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego, teraz zwolniony został dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jan Przybyłek. Jego funkcję obejmuje Krzysztof Jaros, dotychczasowy naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

Jakie są powody takiej decyzji?  Odpowiedź udzielona przez rzecznika prasowego miasta w tej materii jest dość enigmatyczna, wymijająca i wieloznaczna.

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie Sp. z o.o. 25 lutego 2019 r., odwołała  z funkcji prezesa pana Jana Przybyłka powołując jednocześnie na to stanowisko pana Krzysztofa Jarosa. Zmiana na stanowisku członka zarządu PEC jest kontynuacją  działań zmierzających do poprawy sytuacji Spółki oraz zadań związanych z dalszym jej rozwojem oraz  realizacją zaplanowanych  inwestycji – wyjaśnia Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.

Tych kilka zadań nadesłanych w odpowiedzi na pytanie o powody odwołania, można interpretować w różny sposób. Mogą oznaczać, że Jan Przybyłek dotychczas chwalony i nagradzany przestał poprawiać sytuację spółki i zapewniać jej rozwój. Podane powody mogę też znaczyć, że po prostu przestał się podobać właścicielowi spółki, czyli burmistrzowi Mławy.

Nowy prezes PEC Krzysztof Jaros to wieloletni urzędnik mławskiego ratusza. Zaostał zatrudniony za pierwszej kadencji burmistrza Henryka Antczaka i pełnił funkcję zastępcy naczelnika wydziału gospodarki mieszkaniowej,  potem już samodzielnie kieruje wydziałem, ostatnio przekształconym w wydział rozwoju i inwestycji. Równocześnie od kilkudziesięciu lat zasiadał i przewodniczył radzie nadzorczej w PEC, został z niej odwołany  już przez burmistrza Kowalewskiego.

PEC funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której 100% kapitału posiada Miasto Mława, reprezentowane przez burmistrza, który powołuje i odwołuje radę nadzorczą. PEC jest lokalnym, ale ważnym dostawcą ciepła przede wszystkim dla budynków wielorodzinnych na praktycznie wszystkich starszych osiedlach mieszkaniowych oraz dla szeregu obiektów użyteczności publicznej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

avatar
1500
Janusz
Gość
Janusz

Czy Przybyłek zostanie rozliczony za niegospodarność firmy, oraz za inne machloje?

Ewka
Gość
Ewka

Znam uczciwy człowiek oby takich więcej w Mieście Róbcie cząstkę potrzebni ludzie porządni a nie pocioty prostaki

olga
Gość
olga

mamo chwalą nas my ich oni nas

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Tak jest w wielu zakładach jest cyrk.Dopóki mam znajomości jest ok a jak się skończą idę za innymi LUDZIE OPANUJCIE SIE Niech WYGRYWA PRAWDA!!!!

Inny.
Gość
Inny.

Dziwi mnie to, że jak dobrze pamiętam to w 2018 roku pan Prezes PECu otrzymał nagrodę roczną a ona jak mniemam jest za dobre osiągnięcia i wyniki Spółki, czy się mylę ? Czyżby na przestrzeni trzech miesięcy tyle zła popełnił Prezes ?

Media
Gość
Media

W wielu zakładach jest tak że jednych ponizaja inni mogą wszystko….Z kat to się bierze …

123
Gość
123

że coś tu śmierdzi- to czujemy wszyscy ,łącznie z redaktorem codziennika, tylko co?.. i jak to ugryźć . .. a może nasi radni- wybrańcy mieszkańców zainteresowaliby się ,co tak naprawdę się dzieje z majątkiem miasta jak on był (jest) zarządzany .

Stefan
Gość
Stefan

Widzę Jarząbek że coś wiesz a raczej udajesz że wiesz o, Jaros był w radzie nadzorczej PEC ale za poprzednich prezesów ( Hohola i Wilka ) a nie w czasie gdy starszy pan emeryt zadłużał PEC , Ktoś inny mu na to pozwalał i nie widział się dzieje mało tego dawał mu nagrody i to największe bo podobno był NAJLEPSZY 🙂

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Stefciu—odpowiadam–po prostu z praktyki i jestem bacznym obserwatorem działań władz samorządowych. Myślę że dobrze przeczytałeś ten tekst który napisane jest cyt, Krzysztof Jaros od kilkudziesięciu lat zasiadał i przewodniczył R.N–PEC–a więc dobrze wiedział co się tam dziej, a ponieważ jest podległym pracownikiem Burmistrza, i z posiedzeń R.N zna działania tej firmy–to nie wypadało Panu Jarosowi odmówić, tego niby awansu. Piszesz że ktoś inny pozwalał na takie działania byłego PREZESA, powinieneś wiedzieć że tym KTOSIEM, jest nie kto inny jak PAN BURMISTRZ SŁAWOMIR KOWALEWSKI. A więc na resztę swych wątpliwości możesz sam sobie odpowiedzieć, trochę podobna jest sprawa w WOD-KANIE, ktoś… Czytaj więcej »

Szacunku daj
Gość
Szacunku daj

Hohola, człowieku trochę kultury… jeżeli już to Chocholski… I Wilkowski. Kolegami Ci Panowie „twoimi” nie są nie byli i nie będą .

Mławianka
Gość
Mławianka

Kultura wysoka „panie stefanie” skoro ma „pan” problemy z pisaniem nazwisk to radzę nie używać, bo to bardzo żałosne. Ps. Chocholski i Wilkowski. Szacunku trochę

paweł
Gość
paweł

Gratulacje. To dobry urzędnik, oby był tak samo dobrym dyrektorem PEC.

Mławianka
Gość
Mławianka

Gratulacje

rysio
Gość
rysio

nowa fadroma, to złom , jak oni nie boją się tym jezdzić i pracować

123
Gość
123

Rysio ,a może wiesz w jakich okolicznościach zaginęła poprzednia fadroma ( fadroma to marka ładowarki samojezdnej) Zanim kupili ten złom to niezbędne roboty w pecu wykonywała spółdzielnia mieszkaniowa oczywiście za kasę ,a nie za friko. Dlaczego tak było może warto to wyjaśnić

lusia
Gość
lusia

Starszy Pan ,dziwne czemu tak był chwalony .PEC, żeby dostał dobrego gospodarza, był by na plusie, a tak pan na emeryturze zadłużył go jeszcze bardziej. Ciekawe czy ktoś policzył, za ile zwrócą się inwestycje i jakie miały przełożenie ekonomiczne i strategiczne dla miasta i zakładu.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Lusia–na Twój post i błędy jakie popełnił były Prezes PEC Przybyłek, mógłby odpowiedzieć, były Przewodniczący Rady Nadzorczej PEC, obecnie powołany na Prezesa Pan Krzysztof Jaros, który teraz bedzie naprawiał błędy na które będąc szefem R.N pozwalał.

lusia
Gość
lusia

Twoje wypowiedzi Jarząbku są bardzo trafne, co nie zmienia faktu, że nagrody i kary trafiają do osób, zazwyczaj ,które na nie nie zasługują. (stare polskie powiedzenie)
Tak sobie myślę, że nikt w tej sprawie nie poniesie konsekwencji,zakład będzie dalej w fazie naprawczej- jak to ładnie brzmi. Ludzie przyjdą do pracy jak co dzień, będą bali się cokolwiek powiedzieć….. głośno i ,no cóż, codzienna szara rzeczywistość,a cierpią ci na końcu łańcuszka” pokarmowego” liczą czy starczy do przysłowiowego 10 każdego miesiąca.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

lusia–słusznie piszesz, że za ten stan rzeczy nikt nie poniesie konsekwencji, a ta osoba, która z ramienia swej funkcji za to odpowiada, w nagrodę została ponownie wybrana Burmistrzem Miasta, i to jest tylko i wyłącznie wina mieszkańców, widać cierpienie sprawia im przyjemność a jeśli tak to cierp ciało coś chciało!!!!

Wiola
Gość
Wiola

Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.

Media
Gość
Media

Gratulacje☺

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Odpowiedni człowiek .Znam UCZCIWY nie wdaje się w niezbędne rozmowy i plotkarstwo.Gratuluję

Animowy
Gość
Animowy

Jeśli nie prowadzi rozmów niezbędnych to zbędnymi rozmowami sytuacji nie poprawi

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Odpowiedni czlowiek?? Uczciwy –był, w poczatkach swej pracy, ale popadł w takie towarzystwo, i miał takich nauczycieli, na przestrzeni tych lat, ktorzy od tej uczciwości w wiekszosci go odzwyczaili, i stał się rypowym urzedasem na wzór swych przełożonych. WIELKA SZKODA, BO W POCZATKACH SWEJ PRACY WE WLADZACH SAMORZODOWYCH, ZAPOWIADAL SIĘ REWELACYJNIE, Bo posiadal wszystkie te cechy, o ktorych szanowna Pani pisze, ale z biegiem lat zostalo mu tych cech coraz mniej.

Jaga
Gość
Jaga

W końcu doczekaliśmy się sprawiedliwości.