Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prezes PEC odwołany. Jego następcą Krzysztof Jaros


Kolejne roszady personalne w miejskich spółkach. Wcześniej zmienił się prezes Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego, teraz zwolniony został dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jan Przybyłek. Jego funkcję obejmuje Krzysztof Jaros, dotychczasowy naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.


Jakie są powody takiej decyzji?  Odpowiedź udzielona przez rzecznika prasowego miasta w tej materii jest dość enigmatyczna, wymijająca i wieloznaczna.

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie Sp. z o.o. 25 lutego 2019 r., odwołała  z funkcji prezesa pana Jana Przybyłka powołując jednocześnie na to stanowisko pana Krzysztofa Jarosa. Zmiana na stanowisku członka zarządu PEC jest kontynuacją  działań zmierzających do poprawy sytuacji Spółki oraz zadań związanych z dalszym jej rozwojem oraz  realizacją zaplanowanych  inwestycji – wyjaśnia Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.

Tych kilka zadań nadesłanych w odpowiedzi na pytanie o powody odwołania, można interpretować w różny sposób. Mogą oznaczać, że Jan Przybyłek dotychczas chwalony i nagradzany przestał poprawiać sytuację spółki i zapewniać jej rozwój. Podane powody mogę też znaczyć, że po prostu przestał się podobać właścicielowi spółki, czyli burmistrzowi Mławy.

Nowy prezes PEC Krzysztof Jaros to wieloletni urzędnik mławskiego ratusza. Zaostał zatrudniony za pierwszej kadencji burmistrza Henryka Antczaka i pełnił funkcję zastępcy naczelnika wydziału gospodarki mieszkaniowej,  potem już samodzielnie kieruje wydziałem, ostatnio przekształconym w wydział rozwoju i inwestycji. Równocześnie od kilkudziesięciu lat zasiadał i przewodniczył radzie nadzorczej w PEC, został z niej odwołany  już przez burmistrza Kowalewskiego.

PEC funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której 100% kapitału posiada Miasto Mława, reprezentowane przez burmistrza, który powołuje i odwołuje radę nadzorczą. PEC jest lokalnym, ale ważnym dostawcą ciepła przede wszystkim dla budynków wielorodzinnych na praktycznie wszystkich starszych osiedlach mieszkaniowych oraz dla szeregu obiektów użyteczności publicznej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
2 lata temu

Czy Przybyłek zostanie rozliczony za niegospodarność firmy, oraz za inne machloje?

Ewka
Ewka
2 lata temu

Znam uczciwy człowiek oby takich więcej w Mieście Róbcie cząstkę potrzebni ludzie porządni a nie pocioty prostaki

olga
olga
2 lata temu
Reply to  Ewka

mamo chwalą nas my ich oni nas

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Tak jest w wielu zakładach jest cyrk.Dopóki mam znajomości jest ok a jak się skończą idę za innymi LUDZIE OPANUJCIE SIE Niech WYGRYWA PRAWDA!!!!

Inny.
Inny.
2 lata temu

Dziwi mnie to, że jak dobrze pamiętam to w 2018 roku pan Prezes PECu otrzymał nagrodę roczną a ona jak mniemam jest za dobre osiągnięcia i wyniki Spółki, czy się mylę ? Czyżby na przestrzeni trzech miesięcy tyle zła popełnił Prezes ?

Media
Media
2 lata temu

W wielu zakładach jest tak że jednych ponizaja inni mogą wszystko….Z kat to się bierze …

123
123
2 lata temu

że coś tu śmierdzi- to czujemy wszyscy ,łącznie z redaktorem codziennika, tylko co?.. i jak to ugryźć . .. a może nasi radni- wybrańcy mieszkańców zainteresowaliby się ,co tak naprawdę się dzieje z majątkiem miasta jak on był (jest) zarządzany .

Stefan
Stefan
2 lata temu

Widzę Jarząbek że coś wiesz a raczej udajesz że wiesz o, Jaros był w radzie nadzorczej PEC ale za poprzednich prezesów ( Hohola i Wilka ) a nie w czasie gdy starszy pan emeryt zadłużał PEC , Ktoś inny mu na to pozwalał i nie widział się dzieje mało tego dawał mu nagrody i to największe bo podobno był NAJLEPSZY 🙂

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Stefan

Stefciu—odpowiadam–po prostu z praktyki i jestem bacznym obserwatorem działań władz samorządowych. Myślę że dobrze przeczytałeś ten tekst który napisane jest cyt, Krzysztof Jaros od kilkudziesięciu lat zasiadał i przewodniczył R.N–PEC–a więc dobrze wiedział co się tam dziej, a ponieważ jest podległym pracownikiem Burmistrza, i z posiedzeń R.N zna działania tej firmy–to nie wypadało Panu Jarosowi odmówić, tego niby awansu. Piszesz że ktoś inny pozwalał na takie działania byłego PREZESA, powinieneś wiedzieć że tym KTOSIEM, jest nie kto inny jak PAN BURMISTRZ SŁAWOMIR KOWALEWSKI. A więc na resztę swych wątpliwości możesz sam sobie odpowiedzieć, trochę podobna jest sprawa w WOD-KANIE, ktoś dobrze wiedział, o błędach w podejmowanych uchwałach, ale to akceptował, do czasu, i ten KTOŚ, ZDENERWOWAŁ SIĘ no i zwolnił byłego SKARBNIKA. Jest takie przysłowie STEFCIU–LAS JEST LASEM, PUSZCZA PUSZCZĄ—BO JAK DŁUGO JA TU ŻYJĘ RĄCZKA, RĄCZKĘ ZAWSZE MYJE. A więc resztę sobie dopowiadaj, JA znalazłem Ci tego tajemniczego KTOSIA, i nie tylko jego Ty szukaj następnych ktosiów, a w naszej Mławie jest ich, HO HO HO JESZCZE BARDZO WIELU. Którzy na obrazkach i w rozmowach zbiorowych wychodzą, bardzo pięknie, a swe działania potrafią dobrze opakować a wielu Mlawian daje się na te chwyty nabierać, no iw wyborach stworzyli nam następną puszczę.

Szacunku daj
Szacunku daj
2 lata temu
Reply to  Stefan

Hohola, człowieku trochę kultury… jeżeli już to Chocholski… I Wilkowski. Kolegami Ci Panowie „twoimi” nie są nie byli i nie będą .

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Stefan

Kultura wysoka „panie stefanie” skoro ma „pan” problemy z pisaniem nazwisk to radzę nie używać, bo to bardzo żałosne. Ps. Chocholski i Wilkowski. Szacunku trochę

paweł
paweł
2 lata temu

Gratulacje. To dobry urzędnik, oby był tak samo dobrym dyrektorem PEC.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Gratulacje

rysio
rysio
2 lata temu

nowa fadroma, to złom , jak oni nie boją się tym jezdzić i pracować

123
123
2 lata temu
Reply to  rysio

Rysio ,a może wiesz w jakich okolicznościach zaginęła poprzednia fadroma ( fadroma to marka ładowarki samojezdnej) Zanim kupili ten złom to niezbędne roboty w pecu wykonywała spółdzielnia mieszkaniowa oczywiście za kasę ,a nie za friko. Dlaczego tak było może warto to wyjaśnić

lusia
lusia
2 lata temu

Starszy Pan ,dziwne czemu tak był chwalony .PEC, żeby dostał dobrego gospodarza, był by na plusie, a tak pan na emeryturze zadłużył go jeszcze bardziej. Ciekawe czy ktoś policzył, za ile zwrócą się inwestycje i jakie miały przełożenie ekonomiczne i strategiczne dla miasta i zakładu.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  lusia

Lusia–na Twój post i błędy jakie popełnił były Prezes PEC Przybyłek, mógłby odpowiedzieć, były Przewodniczący Rady Nadzorczej PEC, obecnie powołany na Prezesa Pan Krzysztof Jaros, który teraz bedzie naprawiał błędy na które będąc szefem R.N pozwalał.

lusia
lusia
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Twoje wypowiedzi Jarząbku są bardzo trafne, co nie zmienia faktu, że nagrody i kary trafiają do osób, zazwyczaj ,które na nie nie zasługują. (stare polskie powiedzenie)
Tak sobie myślę, że nikt w tej sprawie nie poniesie konsekwencji,zakład będzie dalej w fazie naprawczej- jak to ładnie brzmi. Ludzie przyjdą do pracy jak co dzień, będą bali się cokolwiek powiedzieć….. głośno i ,no cóż, codzienna szara rzeczywistość,a cierpią ci na końcu łańcuszka” pokarmowego” liczą czy starczy do przysłowiowego 10 każdego miesiąca.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  lusia

lusia–słusznie piszesz, że za ten stan rzeczy nikt nie poniesie konsekwencji, a ta osoba, która z ramienia swej funkcji za to odpowiada, w nagrodę została ponownie wybrana Burmistrzem Miasta, i to jest tylko i wyłącznie wina mieszkańców, widać cierpienie sprawia im przyjemność a jeśli tak to cierp ciało coś chciało!!!!

Wiola
Wiola
2 lata temu

Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.

Media
Media
2 lata temu

Gratulacje☺

Mlawianka
Mlawianka
2 lata temu

Odpowiedni człowiek .Znam UCZCIWY nie wdaje się w niezbędne rozmowy i plotkarstwo.Gratuluję

Animowy
Animowy
2 lata temu
Reply to  Mlawianka

Jeśli nie prowadzi rozmów niezbędnych to zbędnymi rozmowami sytuacji nie poprawi

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Mlawianka

Odpowiedni czlowiek?? Uczciwy –był, w poczatkach swej pracy, ale popadł w takie towarzystwo, i miał takich nauczycieli, na przestrzeni tych lat, ktorzy od tej uczciwości w wiekszosci go odzwyczaili, i stał się rypowym urzedasem na wzór swych przełożonych. WIELKA SZKODA, BO W POCZATKACH SWEJ PRACY WE WLADZACH SAMORZODOWYCH, ZAPOWIADAL SIĘ REWELACYJNIE, Bo posiadal wszystkie te cechy, o ktorych szanowna Pani pisze, ale z biegiem lat zostalo mu tych cech coraz mniej.

Jaga
Jaga
2 lata temu

W końcu doczekaliśmy się sprawiedliwości.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x