Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podwyżki dla nauczycieli. Powiat już częściowo wypłacił, miasto płaci od 1 marca


Podwyżki dla nauczycieli to rezultat zwiększenia w ustawie budżetowej na 2019 rok kwoty bazowej, od której nalicza się tzw. średnie wynagrodzenie dla nauczycieli.  Wzrasta ona o 5 %.


8 lutego podpisane zostało rozporządzenie ministra edukacji, zmieniające dotychczasowe przepisy w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

Rzeczywisty wzrost nauczycielskiej pensji zależeć będzie od poziomu wykształcenia i stopnia awansu zawodowego, miasto wyliczyło, że wynagrodzenie nauczycieli w miejskich placówkach wrośnie średnio o 278 zł w stosunku do kwot, jakie obowiązywały na początku 2018 roku.

Od 1 stycznia br. wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli o najwyższym stopniu kwalifikacji będą wynosić:

dla nauczyciela stażysty – 2 538 zł

dla nauczyciela kontraktowego – 2 611 zł

dla nauczyciela mianowanego – 2 965 zł

dla nauczyciela dyplomowanego – 3  483 zł

Od 1 stycznia wzrasta również o 5 proc. kwota bazowa dla nauczycieli. Oznacza to, że wynagrodzenie średnie dla nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego także wzrośnie o 5 proc. Będą to odpowiednio kwoty:

  • 3 045 zł dla nauczyciela stażysty,
  • 3 380 zł dla nauczyciela kontraktowego,
  • 4 385 zł dla nauczyciela mianowanego,
  • 5 603 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

Burmistrz zdecydował, że w placówkach miejskich wypłaty dokonane będą 1 marca, z wyrównaniem płac od 1 stycznia br.

W powiecie część szkół już podwyżki wypłaciła, część wypłaci od 1 marca z wyrównaniem od 1 stycznia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x