Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Łączyński powalczył, ale mistrzem Jurkiewicz


Trzeci rok z rzędu Kamil Jurkiewicz nie ma sobie równych w tenisowym Grand Prix o puchar dyrektora mławskiego MOSiR-u. Tegoroczny triumf nie przyszedł łatwo. Szyki naszemu  zawodnikowi próbował pokrzyżować Marcin Łączyński.


Choć przed ostatnim turniejem szans na końcowy triumf nie miał zbyt wiele, to działdowianin nie zamierzał odpuścić. Maksymalnie skoncentrowany, nie pozwolił sobie na żadną pomyłkę. Pokonywał kolejnych przeciwników, by ostatecznie wylądować w finale. Gracz z Działdowa stoczył w nim porywający bój z Adama Wronowskim. Cztery sety nie wyłoniły zwycięzcy. Potrzebny był aż tie-break. Zwycięsko z zaciętej batalii wyszedł Łączyński.

Niestety, dla działdowianina, sto zdobytych oczek nie pozwoliło na awans w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce przypadło w udziale wspomnianemu na wstępie Jurkiewiczowi. W ostatnich zawodach nie przemęczał się zbytnio. Ostatecznie finiszował na trzecim miejscu. Wyprzedził m.in. Macieja Sieradzkiego.

Wspomniany wyżej gracz okazał się największym pechowcem. Długo utrzymywał się na trzeciej pozycji w „generalce”, ale ostatecznie został wyprzedzony przez Adama Wronowskiego i Adama Pydyna. Cała trójka zgromadziła na koncie identyczną liczbę punktów. O pierwszeństwie Wronowskiego zadecydowała większa liczba wygranych turniejów.

W sumie w tegorocznej odsłonie imprezy uczestniczyło 27 tenisistów.

Klasyfikacja generalna Grand Prix: 1. Kamil Jurkiewicz 540 pkt., 2. Marcin Łączyński 535, 3. Adam Wronowski 430, 4. Adam Pydyn 430, 5. Maciej Sieradzki 430, 6. Waldemar Sosnowski 350, 7. Mirosław Krajewski 295, 8. Wojciech Sieradzki 285, 9. Krystian Waszak 260, 10. Wojciech Pogorzelski 240.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x