Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziś najsłodszy dzień w roku!


Dziś Tłusty Czwartek – najsłodszy dzień w roku! To właśnie dzisiaj odkładamy na bok wszystkie diety i troskę o dodatkowe kalorie do spalenia. Odchudzać się będziemy od jutra, albo jeszcze lepiej od przyszłego tygodnia. Dziś jemy najprzeróżniejsze pączki. Innym tradycyjnym łakociem są też faworki zwane chruścikami.

 Ostatni czwartek przed wielkim postem i przypadającą za 52 dni Wielkanocą, zwany jest od dawna Tłustym Czwartkiem.  Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału, znany także jako zapusty. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które obficie zapijano wódką. Ta tradycja jednak zmieniła swą formę i obecnie pączki jemy na słodko. Znane są również przypadki rywalizacji w ilości tych zjedzonych. Odważni czytelnicy swoje rekordy mogą wpisywać w komentarzach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
dziad z bliska
Gość
dziad z bliska

„Sklepowe” pączki, z marketów i lokalnych pseudocukierni to dosłownie o kant tyłka potłuc. Kluch na kluchu i nic więcej. Poza tym, co może być wart pączuś za ileś tam groszy czy złotóweczkę? No ale co kto lubi 🙂 W każdym razie smacznego wszystkim 😉

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Z twego opisu widac ze najadles, się tych kluchow, że pewnie ci w gardle stanęły, te paczki które ja z przyjemnoscia skonsumowalem, wśród lokalnych pseudo cukierni jest jedna ktora zasluguje na uwagę znajduje sie przy ul. 3 Maja viza vi wjazdu na plebanie, a jej wypieki, nawiazuja, do dobrych mlawski htradycji niezapomianej cukierenki, U PANI STERNINSKIEJ, i nie kosztuja 50 gr tylko że ty znasz smak tylko z markietow, bo z pewnością dla ciebie zaplacic więcej za pyszne paczki jest na pewno problemem, także wcinaj dakej te kluchy z marmolada. SMACZNEGO!!!

Jarząbek
Gość
Jarząbek

SKONSUMOWAŁEM TYLKO 2 PĄCZKI, ale smakowo znakomite, a kupiłem je po oczekiwaniu, w kolejce w CUKIERNI prowadzonej przez (wymoderowano) —POLECAM !!!!!!