Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mamy ciężką nogę. Ponad 80 % kontrolowanych jechało za szybko


Mławscy policjanci podsumowali działania pn. „Prędkość”, które w niedzielę prowadzone były na terenie całego kraju w minioną niedzielę. Policjanci kontrolowali między innymi, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości, używają pasów bezpieczeństwa, stosują urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.


Patrole skontrolowały 43 kierujących, w 35 przypadkach zostały ujawnione wykroczenia – przekroczenie prędkości.

Co prawda na naszym terenie nie było tak spektakularnych sytuacji jak w powiecie grodziskim, gdzie policjanci na krajowej „ósemce” zatrzymali 24-latkę jadącą samochodem KIA z prędkością 200 km/h a więc o 150 km większą niż dopuszczalna.

Nasi policjanci po raz kolejny apelowali o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominali również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Dlatego też, policjanci nadal będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii. Działania  „Prędkość” prowadzone są systematycznie.

źródło: KPP Mława

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
balcer
balcer
4 lata temu

widać kto nie słyszał do czego jest yanosik

Ano
Ano
4 lata temu
Reply to  balcer

balcer proponuję ci abyś bardziej wierzył w przepisy prawa o ruchu drogowym i je przestrzegał. Być może „Yanosik” ostrzeże cię ale zapewne życia ci nie uratuje ?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x