Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Język polski jest naszym skarbem i wszyscy powinniśmy o niego dbać!


„A niechaj narodowie wżdy postronni  znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” pod tym hasłem biblioteka szkolna w SP nr 7 przygotowała projekt Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.


Realizacja projektu odbyła się w dniach 18 – 22 lutego. W projekcie wzięły udział klasy II a, b, d, e oraz klasa IIIa. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżała historię ustanowienia Dnia Języka Ojczystego i uświadomiła uczniom znaczenie i ważność języka ojczystego. Następnie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach grupowych: „ W krainie ukrytych znaczeń”, „Co pasuje” i inne oraz próbowali swoich sił czytając  łamańce językowe.

Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

źródło i fot. SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x