Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Emisja spalin i stan techniczny aut do kontroli


Dziś na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. „Smog” – to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.


Stróże prawa będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzykacz Edek
Krzykacz Edek
4 lata temu

Smog smog smog. W lato autka też jeżdżą i jakoś smogu nie widać. Wnioski same się nasuwają. Tymi autami w słabej kondycji jeżdżą z reguły ludzie których na lepszy nie stać! (może jakieś dofinansowanie od rządu i policji na auto w dobrej kondycji (nie mówię już o nowym) skoro stary się nie nadaje.
Jechać na zakupy trzeba.
Dzieci do szkoły też trzeba podrzucić.
Lepiej wzieli by się za coś bardziej pożytecznego a nie tylko szukają zarobku bo już z podatków nie starcza na wypłaty a z funduszu na ich emerytury we wczesnym wieku.

Kierownicza
Kierownicza
4 lata temu

Panie, dajcie mi zarobić na nowszy, to nie będzie kopcił. A jak mówicie, że jak nie stać, to piechotą, OK. Nie ma sprawy, tylko kto będzie wtedy na Was zarabiał ???

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x